2021’in Dekorasyon Renkleri: Gri ve Sarı

Anasayfa / Dekorasyon / 2021’in Dekorasyon Renkleri: Gri ve Sarı
2021’in Dekorasyon Renkleri: Gri ve Sarı

Yeni sezonda dekorasyon renkleri arasında gri ve sarı uyumu çok ilgi görmekte. Dekorasyon söz konusu olduğunda seçeceğiniz renklerin birbiri ile uyumlu olması çok büyük önem taşımakta. Örneğin iki parlak rengi yada iki nötr rengi bir arada kullanmanız çok da hoş sonuçlar ortaya çıkarmayacaktır. Bu nedenle seçilen iki rengin birbiri ile uyumu dikkate dilmesi gereken çok önemli bir noktadır.

Bu senenin ilgi gören ikilisi de sarı ve gri tonları. Sarı rengin ortama canlı bir hava katması grinin de bu canlılık ve çekiciliği dengelemesi muhteşem bir uyum sağlamakta.

Sarı ve gri tonlarını ev dekorasyonunda nelerde kullanabiliriz?

Çoğunlukla koltuklarda bu iki renk tercih edilmekte. Gri koltuklar üzerine sarı minderler şeklinde bir kombin oluşturabilirsiniz. Yada koltuğunuz biri gri renkte diğeri sarı renkte bir takım oluşturabilirsiniz. Gri ve sarı tonlarını aksesuarlarınızda da kullanabilirsiniz. Vazo yada çerçevelerinizde gri ve sarı renklerini tercih edebilirsiniz. Bu iki rengin yanında beyaz renkte kullanılabilir. Bu sayede daha hoş bir kombin ortaya çıkmış olur.

Yatak odalarında bu renkleri kullanırken ağırlık gri tona verilir. Sarı renk desenlerde ve küçük detaylarda kullanılmalıdır. Sarı ve gri tonlarının yanında yine beyaz renk kullanılabilir. Hatta açık kahve tonları da sarı ve gri ile çok uyumlu olabilir.

 

Oturma odanızda duvarlarınızı gri renkte boya ile boyayıp pencerelerinizde sarı renk perdeler kullanabilirsiniz. Krem rengi yada beyaz renkte koltuklar ile çok uyumlu bir oturma odası kombini elde etmiş olursunuz.

Eğer gri rengi koltuklarınızda tercih etmişseniz duvar renginiz açık ve soft tonlarda olmalıdır. Aksi halde koyu renk bir duvar boyası ile ortam çok boğucu ve kasvetli görünebilir. Sarı renkte detayların kullanılması bile ortamın canlılığı için yeterli olmayabilir.

 

Gri ve sarı kombini mutfakta kullanılacak ise gri mutfak dolaplarında sarı kapaklar şeklinde bir uygulama yapılabilir. Yada dolaplarınız tamamen gri iken sarı rengi mutfak halınızda, avizenizde, aksesuarlarınızda ve mutfak perdenizde kullanabilirsiniz.

Gri ve sarı renk her tarza uyum sağlayabildiği için ev dekorasyonunda çok sık tercih edilen renkler arasındadır. Bir araya geldiklerinde bir denge unsuru sağlamaları nedeni ile çok beğenilmektedir.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.