2021’in Ev Dekorasyonu Trendleri Neler?

Anasayfa / Dekorasyon / 2021’in Ev Dekorasyonu Trendleri Neler?
2021’in Ev Dekorasyonu Trendleri Neler?

Ev dekorasyonu konusu da her yıl değişkenlik göstermekte. Bu her yıl modaya uygun eşyalarımızı yenilememiz gerektiğini göstermiyor ama küçük dokunuşlarla modaya ayak uydurabilmeniz mümkün. Yada yeni bir ev dekore edecekseniz bunu yılın modasına uygun yapmanız daha doğru olacaktır.

Evin en çok vakit geçirilen bölümü olduğu için dekorasyonu diğer bölümlere göre daha önemlidir. Bu yıl kıvrımlı ya da vintage esintili koltuk modelleri çok revaçta. Hem klasik hem de modern bir tarz oluşturabileceğiniz oturma odaları çok ilgi görecektir. Özellikle yan sehpalar bu senenin en çok tercih edilenleri arasında yer alacağa benziyor. Orta sehpalar konusunda da daha çok ayarlanabilir ölçüde sehpalar tercih edilmekte. Bu alanınız konusunda size imkanlar sağlıyor.

Bu yıl yatak odası, banyo ve mutfakta ev tekstiline daha çok ağırlık verilmekte. Banyo havlularında pastel tonlar ön planda olacak. Havlularda pamuklu ve örme modeller ilgi görmekte. Yatak odası için nevresim desenleri daha doğal tonlarda ve farklı desenlerde olmaya başladı.

 

Aksesuar olarak mum ve minik biblolar bu yılın tercihleri arasında. Mobilya değişikliği yapmanız mümkün olmasa da aksesuar değişikliği yaparak ortama yepyeni bir hava katabilirsiniz.

Duvar kağıdı konusunda daha canlı ve büyük desenli modeller ilgi görmekte. Bu evinize daha canlı bir hava katacaktır.

 

2021 yılında doğal renkler daha ön planda olacak. Doğal bir ortam oluşturmak bu yılın trendi diyebiliriz. Taş, ahşap, cam ve organik malzemelerden üretilmiş mobilya ve aksesuarlar bu yılın dekorasyon trendini oluşturan parçalar olacaktır. Bu yılın ilgi gören rengi gri ve sarı ikilisi olacak. Bu iki renk ile uygulayacağınız kombinasyonlar ile çok hoş ortamlar oluşturabilirsiniz.

Mutfak konusunda yine gri, beyaz ve toprak tonları hakim olacak. Çok renkli mutfaklar artık ilgi görmüyor diyebiliriz. Mutfak dolaplarınızı boyatmak yada yeni yaptırmak niyetinde iseniz aklınızda bulunsun.

Eğer büyük bir banyonuz varsa bir duvarını duvar kağıdı kaplamak bu yılın trend dekorasyon önerileri arasında yer almaktadır.

Çiçek desenli kumaşlar da yine ilgi gören parçalar arasında yer almaktadır. Minder yada koltuk örtülerinizi çiçek desenli kumaşlardan tercih edebilirsiniz.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.