Akıllı Tartı Kullanmanın Avantajları

Anasayfa / Diyet-Beslenme / Akıllı Tartı Kullanmanın Avantajları
Akıllı Tartı Kullanmanın Avantajları

Akıllı tartıları normal tartılardan daha önemli kılan özellikleri ölçümleri arşivliyor ve vücudunuzdaki değişimleri daha kolay görebilmenizi sağlıyor oluşlarıdır. Peki, bunun dışında başka ne gibi avantajları vardır?

Akıllı tartılar sadece vücut ağırlığınızı ölçmekle kalmayıp kalp ritminizi, vücudunuzdaki yağ oranını, hatta iç organlarınızdaki yağ seviyesini belirleme gibi özelliklere de sahiptir.

Vücudunuzdaki ağırlık ölçümlerinin arşivlenmiş olması yeme alışkanlıklarınızın ya da spor aktivitelerinizin size ne ölçüde fayda ya da zarar sağladığını daha net ortaya çıkarır. Yaklaşık 200’e kadar ölçüyü hafızasında tutabilen akıllı tartılar mevcut.  Bu tartılar sayesinde ekstra bir yerde ölçümlerinizi not tutmanıza gerek kalmayacaktır. Buda işinizi daha pratik hale getirecektir.

Hatta bazı modellerde 2 farklı kullanıcıya ait ölçüm saklama hafızası da mevcuttur. Kullanıcıyı tanıma özelliği sayesinde kilo, yağ ve su oranı ve diğer vücut değerlerini doğru bir şekilde kişinin profiline kaydetmiş oluyor. Böylece aile bireyleri kendine ait verilere rahatlıkla ulaşabiliyor.

Akıllı tartılar normal tartılar gibi sadece ağırlık ölçmüyor. Vücudumuzla alakalı birçok veriye de ulaşmamızı sağlıyor. Vücut kitle endeksi, yağ oranı, iskelet ve kas kütlesi, vücudunuzdaki protein ve su miktarı vücut yaşınız ve tipiniz, bazal metabolizma hızınız gibi bilgileri akıllı tartı sayesinde öğrenmeniz mümkün. Bu bilgileri elde etmek vücudunuzu daha iyi tanıyarak sağlıklı yaşam ve beslenme hedefinize daha rahat ulaşmanıza olanak sağlar.

Akıllı tartılar bu bilgileri içerisinde barındırdığı yetenekli yongalar sayesinde yapabilmektedir. Bu yongalar ölçümlerin en hassas şekilde yapılmasını sağlar. En ufak değişimi bile kolayca algılayarak size en doğru sonucu verir.

Akıllı tartıların bir diğer güzel özelliği de mobil uygulamalar sayesinde mobil cihazlarınızla bloetooth bağlantısı ile birlikte çalışabiliyor oluşudur. Yapılan tüm ölçümler uygulamaya kaydedilip size kişisel vücut verilerinizle alakalı raporlar sunabiliyor. Bu sayede günlük, haftalık ya da aylık olarak değişimlerinizi grafiklerle takip edebilmeniz mümkün.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.