Arkadaşınızla Seyahate Çıkmadan Önce Göz Önünde Bulundurmanız Gerekenler

Anasayfa / Aile-İlişkiler / Arkadaşınızla Seyahate Çıkmadan Önce Göz Önünde Bulundurmanız Gerekenler
Arkadaşınızla Seyahate Çıkmadan Önce Göz Önünde Bulundurmanız Gerekenler

Sevdiğiniz bir arkadaşınızla bir gezi ya da tatil programı yapmak ilk bakışta çok eğlenceli gibi görünebilir. Ancak bazı konuları göz önünde bulundurmadığınız sürece sonu hüsran olabilir. Eğer arkadaşınızla ilk kez seyahate çıkacaksanız bazı konulara çok dikkat etmeli ve programınızı ona göre şekillendirmelisiniz. Böylece daha keyifli ve kaliteli zaman geçirebilirsiniz.

Seyahat öncelikleriniz

Her seyahatin mutlaka belli başlı bir teması ya da amacı vardır. Örneğin, gideceğiniz yere kültür turu için ya da sadece macera için gidiyor olabilirsiniz. Tek amacınız dinlenip eğlenmekte olabilir. Ama bu seyahate çıkmadan önce mutlaka arkadaşınızla oraya gitme k isteme amacınızı detaylı bir şekilde konuşun. Siz dinlenip huzur bulmak kafa dinlemek isterken onun gittiğiniz yerde çılgın aktivitelere katılmak istemesi seyahat konusundaki hayallerinizi olumsuz etkileyebilir. O nedenle seyahat arkadaşınızın sizinle aynı amaç doğrultusunda olması çok önemlidir. Böylece uyumlu bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

Harcama bütçeniz

Seyahate çıkmadan önce arkadaşınızla konuşmanız gereken bir diğer konuda bu seyahat için ayırabileceğiniz bütçenizin durumudur. Ve gerekli durumlarda bu bütçenizi ne derece aşabilirsiniz bu konuda birbirinizi bilgilendirmeniz çok önemlidir. Akis takdirde arkadaşınızın gereksiz harcamaları nedeni ile maddi açıdan sıkıntıya düşebilirsiniz. Bu konuda birbirinize karşı kesinlikle dürüst davranmalısınız.

Ücretsiz aktiviteler

Seyahate gittiğiniz yerde ekstra para harcamadan keyifli vakit geçirebilmek için ücretsiz gerçekleştirebileceğiniz aktiviteler bulmaya çalışmalısınız. Böyle hem fazladan para harcamamış olursunuz hem de zamanınızı dolu dolu ve keyifli geçirmiş olursunuz.

Serbest zaman

Seyahate arkadaşınızla çıkmış olmanız 7/24 birlikte zaman geçirmenizi gerektirmez. Birbirinize serbest zaman dilimleri için fırsat vermelisiniz. Çünkü bazen yalnız kalmaya ya da yalnız başınıza etkinliklerde bulunmaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu gibi durumlarda birbirinize anlayış göstermeli ve bu konuda önceden konuşmalı ve anlaşmalısınız.

Özel etkinliklerinizi seyahate ilave edin

Yakın arkadaşların birlikte yapmaktan hoşlandığı etkinlikler bulunmaktadır. Bu etkinlikleri seyahat programınızın içine de ilave ederek daha keyifli bir zaman geçirebilirsiniz. Örneğin birlikte dans etmekten hoşlanıyorsanız gittiğiniz bölgede dans edebileceğiniz bir mekana gidebilirsiniz. Böylece birlikte yapmayı sevdiğiniz bir etkinliği bu seyahatin bir parçası haline getirip güzel anılarınıza eklemiş olursunuz.

Yemek tercihleri

Herkesin yemek zevki birbirinden farklıdır. Ancak birlikte seyahate çıktığınız arkadaşınız ile bu konuda ortak bir anlaşma yapmanız çok önemlidir. Örneğin biriniz sürekli fast food tarzı beslenmeden hoşlanıyorsa diğeriniz ona uyum sağlamakta zorlanabilir. O nedenle ikinizde damak zevkine ve beslenme alışkanlıklarına uygun türde bir beslenme programı yapmanız çok önemlidir. Seyahat süresince bu konuda birbirinize karşı esnek olmalısınız.

Hatıra defteri

Arkadaşınızla birlikte yapmış olduğunuz bu seyahatin kalıcı olmasını sağlamak için bir anı defteri oluşturabilirsiniz. Seyahat esnasındaki duygu ve düşüncelerinizi yazabilir, çektiğiniz fotoğrafları bu hatıra defterine ekleyebilirsiniz. Böylece seyahatinizi ölümsüzleştirerek ileride daha net hatırlayacağınız bir hale gelir.

Beklentilerinize odaklanmayın

Bazen seyahatler hiç de hayal ettiğiniz gibi olmayabilir. Gittiğiniz yerde beklediğiniz bir ortamla karşılaşmayabilirsiniz. Yada planladığınız şeyleri gerçekleştirme imkanı bulamayabilirsiniz. Bu gibi durumlarda bunu dert etmek yerine mevcut durumun keyfini çıkarmaya ve bu konuda moralinizi yüksek tutmak için birbirinize destek olmalısınız. Böylece bulunduğunuz şartlar içerisinde bile keyifli bir zaman geçirebilirsiniz.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.