Aşk Mektupları

Anasayfa / Kitap / Aşk Mektupları
Aşk Mektupları

Kitabın yazarı: Debbie Macomber

Sayfa sayısı: 360

İlk basım yılı: 2016

Aşk mektupları – Okuyucu yorumu:

“Gül limanı oteli, Gül limanı oteli çiçekler içinde ve şimdide Aşk mektupları. Bu serinin 3. kitabıydı. Baş kahramanımız Jo Marie Rose’un sahip olduğu otele gelen müşterilerinin yaşamlarına dair maceralar içermekteydi. Ve tabi ki daha önceki kitaplarında başlayan Jo Marie Rose ile Mark Taylor arkadaşlığının devamına da yer verilmişti. Ama o konuda pek bir gelişme yaşanmadı niyeyse. Bir önceki kitaplarında ilişkilerinin boyutu neyse kitap boyunca hep aynı kaldı. Sadece son sayfalarda devam kitabında artık bir şeyler olabilirmiş hissi uyandırdı.

Yeni karakterlerimizden Ellie adında bir genç kızımız vardı. Otele erkek arkadaşı ile buluşma amacı ile gelip ortaya çıkan bir sır ile durumun aile ilişkisine dönüşüp karmaşık bir hal alması şokunu yaşamak zorunda kaldı. Ve masal bu ya, her şey hiç okunmamış mektuplar sayesinde çözülüverdi. Gerçek hayatta başımıza böyle bir şey gelmiş olsa hemen iki çift cümleyle tüm geçmişi silip atabilir miydik acaba? Pek mümkün değil ama sonuçta bu bir hikaye ve mutlu sona ihtiyacı var.

Diğer karakterler Maggie ve kocası Roy’du. İlişkilerindeki sorunu çözebilmek amacıyla otele gelen çiftin hiç beklemedikleri bir sürprizle sorunlarının daha da içinden çıkılmaz bir hal alması konu edilmişti. Ve hiç şaşırmayacağımız şekilde sonunda onlarda muradına erdi.

Debbie Macomber kitaplarında zaten bu değişmez bir kural gibi. Ne yaşanırsa yaşansın sonunda umudumuzu kaybetmiyoruz ve her şey gönlümüzce oluyor. Ne güzel hayat, oh ne ala. Ama yine de seviyorum bu yazarın tarzını. Çünkü bizler için imkansız olsa da insanın içine ümit tohumları serpiyor. Hep bir pozitiflik, hep bir güzel günlerin geleceğini düşlemek falan. Tamda ihtiyacımız olan şey sanırım. Bu yüzden kafa dağıtmalık çok iyi geliyor bu tarz öyküler. Meditasyon gibi geliyor ve rahatlatıyor. Yani öyle çok büyük bir senaryo, kurgu, muhteşem ötesi bir eser beklememelisiniz okurken. Böyle terapi niyetine minnoş minnoş okuyun geçin. İşte o zaman emin olun seveceksiniz.

Kitabı bitirince de kalkın sevdiğinize iki satır aşk mektubu yazın. Kim bilir belki bir gün hayat kurtarır. Neden olmasın?”

Kitaptan alıntılar:

“Bir daha yapabileceğimi düşünmemiştim fakat yine de gülümsediğim, hissedebildiğim ve kahkaha atabildiğim anlar oluyor. Üçü de şaşırtıcı.”

“Bir yükü ne kadar uzun süre peşinden sürüklersen, o kadar ağır gelir.”

“Geleceğimize hakimiz, ama sadece bir seviyeye kadar, sonra Tanrı devreye giriyor ve bu da en iyisi.”

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.