Aşkı Bulduğum Yer

Anasayfa / Kitap / Aşkı Bulduğum Yer
Aşkı Bulduğum Yer

Kitabın yazarı: Cecelia Ahern

Sayfa sayısı: 356

İlk basım yılı: 2006

Aşkı bulduğum yer– Okuyucu yorumu:

” “Not: Seni seviyorum” kitabının yazarına ait olduğu için çok uzun yıllar önce aldığım bir kitaptı. Ve onca yıl kitaplığımda bekledikten sonra okumaya yeni fırsatım oldu. Değişik bir öyküydü. Anlatım tarzı güzel ve merak uyandırıcı olduğundan dolayı sürükleyiciydi diyebilirim. Ancak hikayenin sonuna geldiğinizde “onca şeyi buraya mı bağlamış, bu mudur yani” diye kalakalıyorsunuz. Onca okuduğunuz şey çok gereksizmiş gibi geliyor. Ve sonuç hayal kırıklığı.

Öncelikle kitabın ismi ve kitap kapağındaki hikayeyi anlattığı düşünülen slogan ile kitabın konusunun hiç alakası yoktu açıkçası. İnsan hikayenin içinde gerçekten anlam ifade edecek bir aşk arıyor. Ama maalesef öykünün aşkla hiç alakası yok. Peki, neden öyleymiş gibi bir isim verilmiş ya da tanıtımı o şekilde yapılmış onu çözemedim. Kitabın başından son sayfasına dek Sandy ve Jack arasında bir şeyler olması gerekiyormuş gibi bir hissiyat söz konusuydu. Onca çaba onca arayış sonucu sanki tüm b olanlar ikisinin karşılaşması içinmiş gibiydi. Ama öykünün sonunda kayda değer bir görüşme ve konuşma bile olmadı aralarında.

Pek tavsiye edebileceğim bir kitap değil bundan dolayı. Yine de elinize geçerse ve vaktiniz bolsa neden olmasın? ”

Kitaptan alıntılar:

“İşte, unutmak demek, insanın hafızasının bazı bölümlerini kaybetmesi demek.”

“..tüm dileklerin gerçekleştiği an; daima gizli bir hayal kırıklığı olur.”

“Aşkla nefret arasında çok ince bir çizgi vardır. Bazen aşk insan ruhunu azat ederken aynı anda boğabilir de.”

“Acı zamanla.. tam olarak kaybolmuyor ama sanki buharlaşıyor ve daima etrafımda, havada bekliyor.. En beklenmedik anda yağmura dönüşüp üstüme yağmak için bekliyor.”

“Hayatın en berbat anlarında yapacak iki şey vardır: 1)Yıkılıp, umudunu kaybedip, yüzükoyun yere yatıp, toprağı yumruklayıp tekmeler atarak yaşamaya devam etmeyi reddetmek veya 2) Gülmek.”

“Çok insan tarafından sevilmek gibi bir ayrıcalığa sahiptim. Ne kadar çok sevenin varsa geride kalıp hatıranı unutan o kadar çok insan var demektir.”

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.