Aşkımız Eski Bir Roman

Anasayfa / Kitap / Aşkımız Eski Bir Roman
Aşkımız Eski Bir Roman

Kitabın yazarı: Ahmet Ümit

Sayfa sayısı: 224

İlk basım yılı: 2019

Aşkımız eski bir roman – Okuyucu yorumu:

“Adını çok duyduğum ve çok merak ettiğim için almıştım ama sonu hüsran oldu. Hatta hüsran duygusu için sonuna ulaşabilmeyi başaramadım bile. Çok nadir yarım bırakırım okuduğum kitabı, bu kitapta onlardan biri oldu ne yazık ki.

Niye böyle oldu çok da anlamadım. Halbuki cinayet, polisiye tarzı kitapları çok da severdim. Ama anlatım tarzı beni pek etkilemedi. Bir romandan ziyade karşılıklı ve aşırıya kaçan diyalogların olduğu bir kitaptı. Hani böyle konuşma arasında o sözü söylerken karakter aslında hangi ruh hali içindeydi, neden öyle gelişti durumda o öyle dedi gibi bir anlatım metni çok yok. Yeri, zamanı ya da olayı daha iyi hayal edip hissedebilelim diye bir ayrıntıya rastlayamadım. Sürekli bir karşılıklı konuşma şeklinde ilerlemiş. Bu da bana çok duygusuz ve gereksiz bir kitap okuyormuşum gibi hissettirdi. Çünkü ben o satır aralarını daha çok seviyorum galiba..

Ayrıca içeriği tek bir roman değil de 3 farklı hikayeden oluşuyor. Ben sadece ilkini bitirebildim. İkinciye geçtikten sonra daha fazla devam edemedim.

Tavsiye edemeyeceğim bir kitap oldu bu da. Olsun, her tarzın bir alıcısı, okuyucusu, sevicisi vardır elbet. Buda böyle olsundu.”

Kitaptan alıntılar:

“Bu kargaşanın, bu acımasızlığın, bu hoyratlığın içinde biz, birbirine sığınan iki çaresiz insanız…”

“Sorun aşkta değil, sorun nasıl seveceğini bilmeyen insanda…”

“Hatayı yapan cezasını çekmeli. Aksi takdirde hatayı alışkanlık haline getirir. “

“Bazı vakalarda katilin kim olduğunun hiçbir önemi yoktur, cinayet silahı kimin elinde olursa olsun, kurbanı öldüren, aslında kendi tutkusudur. “

“Eğer sizi samimiyetle seven bir kadın varsa, mutlu olmanız için yeterince sebebiniz var demekti.”

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.