Ay Bahçesi

Anasayfa / Kitap / Ay Bahçesi
Ay Bahçesi

Kitabın yazarı: Kristin Hannah

Sayfa sayısı: 384

İlk basım yılı: 2015

Ay bahçesi – Okuyucu yorumu:

“Çok acayip bir hikayeydi. Hakkında şu an ne demem gerektiğini bile bilmiyorum tam olarak. Bir tımarhanede yaşanan ve mucizeler yaratan bir sevginin öyküsüydü. Enteresan karakterlerdi. Ama hepsi de muhteşemdi. Yaşantıları sanki Pamuk Prenses’teki 7 cücelerin hayatı gibi çocuksu ve gerçek dışıydı ama çok eğlenceliydi. Ve çok masumdu.

Konusu neydi diye anlatmam gerekirse; şuan tam tarifini bulamadım ama belki şunları söyleyebilirim. Özet olarak: Kendini nerde özgür ve mutlu hissediyorsan evin ve ailen orasıdır.. Aklın başında olmasa da kalbin attığı ve hissedebildiğin sürece her şeyin bir çözümü vardır. Ve mutlu olabilmek mümkündür..

Değişik bir aşk hikayesiydi. Birazda fantastikti. Gerçek olmadığını bildiğiniz halde gerçekliğini sonuna kadar hissedebileceğiniz türden. Ian ve Selena bambaşka bir hayat yaşarken birbirini bulup hayatı ve aşkı sanki en baştan birbirlerine öğretir gibiydiler.

Bazen yaşadıklarımız çok ağır gelir. Taşıyamadığımız yükler bize duygu ve düşünceler konusunda bildiğimiz her şeyi unutturur. Sonrası sadece nefes alıp vermekten ibarettir, yaşamak değil. Dışarıdan bakanlar deli sanır, hasta sanır ama kimse bilmez ruhunun ne ölçüde yara alıp da bu hale geldiğini. Ruhun yarasını ancak ruhu yaralanmış bir başka insan anlayabilir. Ve ancak bunu anlayabilen biri ruhunuzdaki yaraları sarıp iyileştirebilir.

İyi ve güzel olabilmek, bazen iyileştirip güzelleştirmek ile mümkün olabiliyor.

Bazı anlar işte tamda bu..

Ne için dua etmen gerektiğini bilmediğin için dua edememek. Yanlış bir şey dilememek adına dua etmekten korkmak. Sadece “lütfen” deyip kalakalmak. Şu anı yaşamış olmanın çaresizliği, bilinmezliği, korkusu, ama umudu başka hiçbir şeyde yok işte. Lütfen..

Zihnin ve yüreğin iyileşmesinin yolu da aslında sevgiden geçiyor galiba. Yolu kaybetmediğimiz ya da yoldan çıkmadığımız sürece sorun yok kısacası.. E o zaman iyi yolculuklar sevgili deliler..”

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.