Bacakları Sıkılaştırmak İçin Bitkisel Çözümler

Anasayfa / Güzellik / Bacakları Sıkılaştırmak İçin Bitkisel Çözümler
Bacakları Sıkılaştırmak İçin Bitkisel Çözümler

Bacak sarkmalarının genellikle ani kilo değişimleri ve hareketsiz bir yaşam tarzından kaynaklanır. Bacak sarkmalarının çözümü için bitkisel yağlar çok etkilidir. Düzenli şekilde kullanıldıklarında büyük değişimler sağlayabilirler. Bitkisel yağları kullanmanızın yanı sıra bacak egzersizleri yapmanızda bacak kaslarının gelişimi ve sıkılaşması için çok etkilidir.

Bacak Sıkılaştırıcı Bitkisel Yağlar

Keten Tohumu Yağı

Bacaklarınızın formda görünmesini sağlayan keten tohumu yağı spor yapanların çok fazla tercih ettiği bir çözümdür. Haftada 2-3 kez kullanabilirsiniz.

Lavanta Yağı

Bacak sarkmaları için her duştan sonra düzenli olarak lavanta yağı ile masaj yaparak çözüm sağlayabilirsiniz. Lavanta yağı bacaklardaki fazla yağın erimesine yardımcı olur. Böylece sarkmaları önlemiş olur.

Biberiye Yağı

Sindirim konusunda olduğu gibi sıkılaştırma konusunda da çok etkili bir yağdır.  Çok güçlü bir yağ yakıcıdır. Ayrıca bacakların incelmesine de yardımcı olur. Fakat az miktarda kullanmaya dikkat etmelisiniz.

Kakao Yağı

Çatlakların azalmasına da yardımcı olan bu yağlar bacaklarınızı sıkılaştırır. Haftada 2-3 kez uygulayabilirsiniz. Ayrıca bacaklarınızın doğal yollarla bronzlaşmasına da yardımcı olur.

Kayısı Çekirdeği Yağı

Kayısı çekirdeği yağı bacak sarkması probleminize çok fayda sağlar. Ve bacaklarınızı sıkılaştırır. Ayrıca peeling içinde kullanılabilen bir yağdır. Bacaklarınızın daha pürüzsüz ve güzel görünmesini sağlar.

Kekik Yağı

Bacakların toplanması ve sıkılaşmasında çok faydalıdır. Duştan sonra ayaklarınıza ve bacaklarınıza kekik yağı uygulamanız sıkılaşma ve rahatlama sağlayacaktır.

Yosun Yağı

Selülit tedavisinde oldukça fazla kullanılan bir yağ çeşididir. Masaj yapılarak bacaklara uygulandığında büyük ölçüde sıkılaşma sağlayacaktır.

Greyfurt Yağı

Bacakları inceltmeye ve yağ yakmaya yarayan bir yağdır. Her gün uygulayabilirsiniz.

Portakal Yağı

Bacaklara masaj yaparak düzenli olarak uygulandığında sıkılaştığını fark edeceksiniz.

Çilek Yağı

Çilek yağıda bacak sıkılaştırıcı özelliğe sahip bir yağdır. Bacaklara kadifemsi bir görünüm kazandırır.

Yumurta

Yumurta akı, vücuttaki gözeneklerin küçülüp daralmasını sağladığı için bacaklarınıza pürüzsüz bir görünüm kazandıracaktır. Yumurta akını çırpıp bacaklarınıza sürün. Bu şekilde yaklaşık 20 dakika beklettikten sonra temiz su ile yıkayın. Haftada bir uygulayabileceğiniz bu yöntem aynı zamanda bacak sarkmalarını da engelleyecektir.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.