Başarılı Bir Stil Yaratmanın Pratik Yolları

Anasayfa / Alışveriş / Başarılı Bir Stil Yaratmanın Pratik Yolları
Başarılı Bir Stil Yaratmanın Pratik Yolları

Zaman ve mekan konusunda koordinasyon kurabilme

Kıyafet seçiminde yada saç makyaj konusunda seçim yaparken dikkat edilmesi gereken ilk şey hangi mekanda ve günün hangi vaktinde giyilecek olması. Katılacağımız ortam ve saat seçeceğimiz kıyafeti kaldırabilir mi buna çok dikkat etmeliyiz. Çünkü giydiğiniz bir kıyafet çok harika bile olsa mekana uygun olmadığında çok kötü bir görüntüye sebebiyet verebilir.

Renk seçimi

Renkler ruh halimizi etkileyen yada yansıtan bir özelliğe sahiptir. Bazı günler çok neşeli ve pozitif olabiliriz bunu daha cıvıl cıvıl renklerle tamamladığımızda bize biraz daha artı katacaktır otomatikman.

Ama böyle günlerde daha koyu renkleri tercih edersek enerjimizi düşürebilir. Yada tam tersi çok mutsuz olduğumuz bir gün renkli kıyafetler giyerek birazda olsa kendimizi motive edebiliriz. Bu sebepten renk seçimi gerçekten çok önemli.

Temel giysilere öncelik verin

Her kadının dolabında mutlaka temel giyim parçası olarak bulundurması gereken giysiler olmalıdır. Bu hayatınızı daha kolaylaştıracak olan bir çözüm yoludur. Bazı giysiler her zaman ve mekanda kurtarıcı parça olarak yer almaktadır.

Örneğin siyah bir elbise, beyaz bir gömlek, siyah stiletto, taşlanmış yada yırtık olmayan sade bir kot pantolon dolabınızda kesinlikle olması gereken parçalardır. Eğer bu tarz giysilere sahip olursanız kıyafet seçiminde çokta zorlanmaz her türlü kombini kolayca oluşturabilirsiniz.

Aksesuar seçimi

Kıyafetinizin üzerine seçeceğiniz aksesuarlarda kombin açısından çok önemlidir. Örneğin desenli bir elbise giymişseniz üzerine takacağınız fular sade olmalıdır. Yada tam tersi sade bir elbiseyi renkli ve desenli bir fular ile hareketlendirebilirsiniz. Fular yerine bir kolyede aynı etkiyi gösterecektir.

Güzellik ve makyaj detaylarına dikkat etmek

Saçlarınızı şekillendirirken çok fazla zamanınızı almayacak ve şık görünmenizi sağlayacak en pratik model at kuyruğudur. Hem çok basit hem de şekillendiricilerle uğraşmanızı gerektirmeyecek bir model.

Tırnaklarınızı kısa tutmanız bakımı konusunda size kolaylık sağlayacaktır. Oje rengi seçiminde daha hafif tonları tercih etmenizde yine size zaman kazandıracaktır. Çünkü koyu renk ojeleri sürmek ve temizlemek daha fazla zaman gerektiriyor.

Gündüz makyajından mümkün olduğunca uzak durun. Bu hem cildinizi dinlendirir hem de daha sağlıklı görünmesini sağlar. Makyajsız yapamam diyenlerdenseniz de gündüz en azından abartı makyajlardan kaçınmalısınız.

Ayrıca yeme içme ve uyku konusu da dikkat etmeniz gereken en önemli detaylardır.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.