Bay Mucize

Anasayfa / Kitap / Bay Mucize
Bay Mucize

Kitabın yazarı: Debbie Macomber

 Sayfa sayısı: 237

 İlk basım yılı: 2014

Bay Mucize – Okuyucu yorumu:

“İlk kez Debbie Macomber’ın bir kitabını beğenmedim ve gereksiz buldum. Daha önceki romanı olan ‘Melekler Korusun’ tarzında bir öyküydü. Ama konu o kadar basit ve gereksizdi ki sanki sırf yazılmış olmak için yazılmış gibi geldi.

Ortada insanların yaşamına etki edecek, ona yol gösterici olacak bir melek var ama öyle muhteşem bir etki sağlamıyor. Hatta kitapta yaşanan ve hiç ilgi çekici dahi olmayan ilişki için bir meleğe zaten ihtiyaç yok. Çünkü ortada yardıma ihtiyacı olan çok büyük ve büyüleyici bir aşk yoktu. Sıradan iki ergenin önce atışıp sonra yakınlaşması tarzında klasik bir yaz dizisi havasında bir konu mevcuttu. Hatta yaz dizisi bile sayılamazdı.

Kısacası hayal kırıklığına uğradığım ve okurken sıkıldığım bir kitaptı. Bir de kitabın sonunda bir başka kitabından uzun uzadıya bahsederek tanıtım yapmasını,  fragmanımsı bir bölüme yer ayırmış olmasını da gereksiz buldum.

İçinde alıntı yapabileceğim bir söz bile bulamadım kendi açımdan. Ancak internet yorumlarında diğer okuyucuların aşağıdaki söz üzerinde çok durduklarını görünce yine de paylaşmak istedim. Bu defa olmamış ne yazık ki.”

Kitaptan alıntılar:

“İnsanlar kapılarını açmaları gereken yerde duvarlar örüyorlar çünkü.”

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.