Beauty Blender Nasıl Kullanılır?

Anasayfa / Güzellik / Beauty Blender Nasıl Kullanılır?
Beauty Blender Nasıl Kullanılır?

Beauty blender adı verilen makyaj süngerleri göz altı kapatıcısı, fondöten ve krem allıkları yüzünüze uygularken çizgi bırakmadan kolayca sürebilmenizi sağlarlar. Beauty blender ile yeni tanışmışsanız doğru kullanımı hakkında bilgi sahibi olmanızda fayda vardır.

İşte Beauty blender kullanırken dikkat etmeniz gerekenler:

Su ile ıslatın

Beauty blenderı kullanmaya başlamadan önce ilk yapmanız gereken suya batırmak mümkün olduğunca su çekip şişmesini sağlamaktır. Beauty blender ne kadar iyi şişerse o kadar iyi sonuçlar verir.

Beauty blenderı kuru olarak kullanmaya çalıştığınızda fondöteni daha fazla içine çekecek ve yüzünüze eşit dağılmasını engelleyecektir.

Fazla suyu sıkın

Beauty blenderı ıslattıktan sonra birkaç dakika bekleyip daha sonra fazla suyunu sıkmalısınız. Çünkü makyaj yaparken su damlamaması gerekmektedir.

Fondöteni elinize sıkın

Fondöten sürerken direkt yüzünüze sürmek doğru bir teknik değildir. Bunun yerine fondöteni elinizin üzerine sıkın ve daha sonra Beauty blenderı fondötene batırarak yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Beauty blenderı cildinizde zıplatın

Beauty blenderı yüzünüzde sürüklemek yerine cildinizde zıplatmayı deneyin. Yani yüzünüze dokundurup çekin. Bu sayede fondöten yüzünüze daha iyi yayılacaktır.

Küçük alanlar için sivri uçlu kısmı kullanın

Beauty blenderlarda iki farklı uç bulunur. Bir sivri diğer geniş uç. Büyük ucu yanak ve alnınız için kullanmalısınız. Göz altı ve burnunuz içinse sivri ucu kullanmalısınız. Böylece yüzünüzün hiçbir bölgesini atlamamış olursunuz.

Hataları silmek için sürükleyin

Eğer makyajınızı bozarsanız bu gibi durumlarda Beauty blenderı zıplatmayı bırakıp sürükleyin. Böylece bir silgi gibi hata yapılan kısmı düzeltecektir.

Beauty blender temizliği nasıl yapılır?

Beauty blender’ı temizlemek için ılık suyun altında 1 dakika kadar tutun ve iyice ıslandığından emin olun. Daha sonra şampuan ile 1 dakika kadar ovalayarak yıkayın. Kir ve şampuandan iyice arındığına emin oluncaya dek durulayın. Durulama işleminden sonra fazla suyunu bir kağıt havlu ile alarak kendi halinde kurumasını sağlayın.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.