Bebek Bakım Ürünlerinin Alternatif Kullanım Alanları

Anasayfa / Güzellik / Bebek Bakım Ürünlerinin Alternatif Kullanım Alanları
Bebek Bakım Ürünlerinin Alternatif Kullanım Alanları

Bebek bakım ürünleri bebeklerin hassas ciltlerine uygun olması için özel olarak üretilmektedir. Ama bu ürünleri biz büyüklerde çok başka amaçlarla kullanabiliriz. Peki, bunlar neler şimdi sizlerle bu konuya bir göz atalım?

Makyaj Temizliği

Dalin Bebek Şampuanını makyaj temizliği konusunda kullanabileceğinizi söylersek oldukça şaşırabilirsiniz. Ama rimel temizliğinde bile büyük kolaylık sağladığını öğrendikten sonra vazgeçilmeziniz olacak. Zaten normalde göz doktorları tarafından göz sağlığı açısından tavsiye ettiği bebek şampuanları hem sağlık hem güzellik açısından ikili avantaj sağlayacaktır.

Makyaj Bazı

Makyajınızın hem pürüzsüz hem de kalıcı olmasını istiyorsanız bunun sırrı makyaj öncesi yüze uygulanan makyaj bazıdır. Yüzünüze baz uyguladıktan sonra makyaj yaptığınızda fondöten ve diğer makyaj ürünleri daha kalıcı hale gelmektedir. Bebeklerin hassas ciltleri için üretilmiş tahrişi ve kızarıklığı önleyici pişik kremlerini makyaj öncesi baz olarak uygularsanız hem cildinizin makyajdan dolayı zarar görmesini engellemiş hem de makyajınızın daha uzun ömürlü olmasını sağlamış olursunuz.

Vücut Parlatıcısı

Yüz makyajı kadar artık dekolte makyajı da diyebileceğimiz ışıltılı cilt görünümü çok trend hale gelmeye başladı son yıllarda. Bunun içinde yapmanız gereken avucunuza birkaç damla bebek yağı alıp bunu vücut simi yada farlarınızdan tırnağınızla kazıyıp çok az yağa karıştırarak elde edeceğiniz karışım muhteşem bir vücut ışıltısı elde etmenizi sağlayacak.

Çatlak Kremi

Bebek yağını kullanabileceğiniz bir diğer alanda çatlaklarınızın tedavisidir. Hızlı kilo değişimleri yada mevsim geçişlerinde birçoğumuzun vücudunda çatlaklar oluşabiliyor. Yada hamilelik dönemlerinde bu sorun daha fazla ortaya çıkmakta. Bunun için duştan sonra topuk ve dirsekleriniz için bebek yağı kullanabilirsiniz.


Makyaj Sabitleme

Makyajınızın gün boyu kalıcı olmasını, terletmemesini istiyorsanız bebek pudrası bunun için en ideal çözüm yöntemi. Bebek pudrasını yüzünüze sürüp 10 dakika bekledikten sonra makyajınıza devam ederseniz hem makyajınız daha aydınlık ve pürüzsüz olur hem de terleme yapıp akmasınız önlersiniz.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.