Ben Orada Değildim Üstelik Siz de Yoktunuz

Anasayfa / Kitap / Ben Orada Değildim Üstelik Siz de Yoktunuz
Ben Orada Değildim Üstelik Siz de Yoktunuz

Kitabın yazarı: Burak Aksak

Sayfa sayısı: 240

İlk basım yılı: 2019

Ben orada değildim üstelik siz de yoktunuz – Okuyucu yorumu:

“Burak Aksak demek; otomatikman “Leyla ile Mecnun” demek birçoğumuz için. Tamam, hadi sizi bilemem ama benim için öyle yani yalan yok. Çünkü ömrü hayatımda! ( tam otuz dört yıla denk gelir matematiksel olarak, bence çok ve yeterli bir süreç bu ) izlediğim en harika diziydi Leyla ile Mecnun. (Şimdilerde yeni bölümleri çekilecek deniyor ve bu beni nedense acayip korkutuyor. Onca yıldır özel ve güzel hatırlanan bir hikayeyi umarım katletmezler diye umut ediyorum.)

Diziyi seviyorsak sahibini de severiz mantığına sahibizdir,  çünkü sayesinde sevmişizdir. O ne yapsa ve ne yazsa hep o tarzdadır ve mutlaka sevilir. Bakınız; bunlar hep önyargı işte, bunlar hep alışkanlıkları sevmek, sevilene alışmak..

Yeni kitabının çıktığını duyunca çok sevinmiştim o sebepten ötürü. Böyle “değişik kafalar, enteresan olaylar geliyo, ooo süper, yaşasın, oleey” diyerekten bir beklenti başlamıştı. Gidip kitap fuarından bizzat kendi standından almıştım üstelik. En acilinden okudum, bitirdim ve gördüm ki; aaa hiçte öyle hayallerimdeki gibi bir hikaye değilmiş.  🙁

Çünkü hikaye değilmiş, hikayelermiş aslında. Kısa kısa, birbirinden farklı bir dolu karakterin öyküsüymüş.

Güzel miydi? Evet, güzeldi tabi ki de. Altı çizilecek ve sağda solda atarlı ya da özlü söz niyetiyle kullanılacak bir dolu kısım vardı. Ama yeterli değil gibiydi, bir şeyler eksikmiş gibi, tam da bu değilmiş gibiydi. Çözemedim tam da neydi acaba?

Belki de beklentilerle alakalıdır. Belki de kesin ondandır. Belkiler önemli çünkü. Belki okuyunca siz tam da bu diyeceksiniz. Kim bilir.. O zaman hadi okuyun. Herkesin belkisi kendine sonuçta…

Orada olanlara selam olsun..”

Kitaptan alıntılar:

“Her başlangıçta her şeye sıfırdan başlıyorum hissine kapılırsın. Sıfır toplamada etkisiz eleman, çarpmada yutan eleman, gerçek hayatta ise kandıran elemandır. Çünkü hiçbir zaman sıfırdan başlayamazsın hayata.. Her dönüş biraz daha eksiltir seni.”

“Telefon rehberini anahtarlık olarak kullanan biri de değilim. İnsanları, belli kapıları açmak için kullanılan birer anahtar olarak görmem. Varsın tüm kapılar kapalı kalsın.”

“Mutlu olmak ihtiyaç değil, lükstür artık böylesi delirmiş bir dünyada.”

“Birazdan hava aydınlanacak. Bu işe en çok, yanmayan o patlak sokak lambası sevinecek.”

“bir keresinde hiç unutmam… evet, ben hiçbir şeyi unutmam. bunu bir yetenek sanmayın. bu aslında bir lanet. unutamıyorum.”

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.