Bin Ömrüm Olsa

Anasayfa / Kitap / Bin Ömrüm Olsa
Bin Ömrüm Olsa

Kitabın yazarı: Kristin Hannah

Sayfa sayısı: 408

İlk basım yılı: 2018

Bin ömrüm olsa – Okuyucu yorumu:

“Fantastik ama zamanda romantik kurgulardan hoşlananlar için çok güzel bir öyküydü. Özelliklede reenkarnasyona inananlar için umut vaat eden bir yanı vardı.

Yaşamımızın birçok kısmında “keşke bir şansımız daha olsaydı” diye düşünürüz. Yada yeniden dünyaya gelmiş olsak sanki her şeyi bambaşka bir şekilde yaşayacağımızdan emin olup daha güzel bir hayatın hayalini kurarız. Olsa fena olmazdı ama öyle bir dünya yok galiba. Tabi ki reenkarnasyona inanıyorsanız sizin için durum daha farklı olabilir. Ve bu hikayenin gerçeklik payı olduğu konusunda iddialarda bulunabilirsiniz. Kesinlikle inanç ve düşünce meselesi o yüzden bu konuda çok fazla gereksiz yorum yapmak istemiyorum.

Ama bu kitabı okurken hepimiz o ikinci yaşama ve ikinci şansa inanıyor olacağız. Çünkü öykü sizi içine çekecek ve her şey mümkünmüş gibi sürükleyip götürecek. Çok keyifli ve akıcı bir kitaptı. Aile bağları, hayal, romantizm, sabır ve aşkı bu güzel aile sayesinde hep birlikte yaşadık.

Hikaye 1993 yılında yaşayan sağır bir bilim kadını olan Tess’in ölüp ikinci yaşamında kendini 1873 yılında yaşayan bir ailenin yanında bulmasını konu almış. Bu yeni hayatına uyum sağlamayı başardıktan sonra kendine ve yeni ailesine katkıları çok tatlı bir dille anlatılmıştı.

Değişik, keyifli ve huzur veren bir kitaptı. Ve isteklerimiz konusunda umudumuzu kaybetmememizi öneren bir yanı vardı. Şimdi olmasa bile belki başka bir hayatta mutlaka olacak düşüncesi bile güzel.”

Kitaptan alıntılar:

“Bunu düşünmemesi gerektiğini biliyordu; düşünmek umut etmenin ilk adımıydı ve ümit etmek de hayal kırıklığına yol açabilirdi.”

“Sonra büyüdüm ve insanın hapishanede olması için parmaklıklara ihtiyacı olmadığını hissettim….”

“Ölüm diye bir şey yok. Dünyalar değişiyor o kadar.”

“Belki insanlar gibi Tanrı da çaresiz, çabuk unutulan dualardan çok daha fazlasını istiyordu. Belki de aradaki farkı yaratan inanç, dürüst bir inançtı.”

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.