Bir Buket Aşk

Anasayfa / Kitap / Bir Buket Aşk
Bir Buket Aşk

Kitabın yazarı: Debbie Macomber

Sayfa sayısı: 399

İlk basım yılı: 2016

Bir buket aşk – Okuyucu yorumu:

“Eğer bir kez Debbie Macomber kitaplarını okumaya başlamışsanız tüm seri kitaplığınızda yer alsın istersiniz. Bu da bir serinin devamıydı. Kitabın ismi niye bir buket aşk ben okurken çözemedim ama yine de güzeldi. Sanırım taze aşıklardan ve her şeye rağmen devam eden aşklardan oluşmuş bir buket bu hikaye.

Lydia, Bethanne ve Lauren’in hayatlarını anlatan bir öyküydü. Bu 3 kadının ismini daha önceki öykülerden hatırlayacaksınız. Yani aslında tanıdığımız karakterlerin yaşamlarının gidişatı diyebilirim. Lydia artık gerçekten bir yerlerde tanıdığım bir tuhafiyeci gibi benim için. Sanki sahiden varmış gibi.. Yada sanki o gizemli sepetlere bir yerde denk gelecekmişim de birkaç sırada ben örecekmişim gibi..

Hayatları boyunca başlarına ne gelmiş olursa olsun bir şekilde hayatın devam ettiğinin farkına varan ve mutlu olabilmek için seçimler yapmak durumunda kalan kadınların öyküsüydü. İçimizden biriydi onların yaşadıkları ya da bizdik onları yaşayan. Yine her zamanki gibi sıcacık bir öyküydü, insana umut aşılayan. İnsan bazen böyle öykülere ihtiyaç duyabiliyor. Başına gelenlerden sonra bir gün mutlaka her şeyin yoluna gireceğine dair bir umut taşımak istiyor yüreğinin bir köşesinde. Mutlu sonla biten masallar gibi Debbie’nin hikayeleri de hep mutlu sonla bitiyor. Ve bize ışık tutup yol gösteriyor.

Ayrıca sosyal sorumluluk projesi olarak çok güzel ve keyifli bir fikir olmuş. Keşke bizlerde böyle şeyler yapabiliyor olsak. Ama bizim ülkemizde ya da gerçek hayatta diyelim ( ülkemizi kötülemeden ) böyle şeyler pek mümkün değil galiba. Çok mu kötüyüz ne? Ama yalan mı? Bir sepet yumak görünce oturup örmezler bizde, anında çalıp başka bir sokakta ikinci el fiyatından satarlar. Canım ülkemin acı gerçekleri..

Umarım seri devam ediyordur bu arada.  Çünkü bundan sonra bu 3 tatlı kadının hayatında neler olacak çok merak ediyorum..”

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.