Bronzer Nasıl Kullanılır?

Anasayfa / Güzellik / Bronzer Nasıl Kullanılır?
Bronzer Nasıl Kullanılır?

Makyaj yapan kadınlar için bronzer kullanmak son dokunuştur diyebiliriz. Bronzer kullanmadan o makyaj tamamlanmış sayılmaz. Bronzer olduğumuzdan daha bronz görüntüye sahip olmamıza yarar. Ten rengi koyu olsa bile bronzerın cilt üzerindeki etkisi her kadının hoşuna gider. Önceden sadece özel gün ve gecelerde kullanılmasına rağmen artık günlük hayatta da tercih edilmeye başladı. Aşırıya kaçılmadığı sürece çok hoş görünmenizi sağlar.

Çok fazla bronzer uygulandığında ciltte kalıp gibi durduğu için yapay bir bronzluk olduğu çok net belli olur. Buda kötü görünmenize yol açar.

Bronzer sadece ten rengini bronzlatmaya yaramaz aynı zamanda yüz hatlarının daha belirgin hale gelmesini de sağlar. Yüzünüze ayrı bir boyut katar. Bronzerı çeneye, elmacık kemiklerinin altına, alın bölgesinin üst kısmına ve burnunuzun ucuna rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Bronzer nasıl uygulanır?

Bronzer işlemi için kullanacağınız fırçanın yumuşak uçlu, dolgun ve yuvarlak olması gerekmektedir. Sebebi ise; küçük fırça kullanmanız bronzerın cildinizde dağınık bir görünüme yol açmasıdır. Fırçanız ne kadar dolgunsa bronzer işlemi o kadar güzel olacaktır. Küçük fırçalar size güzellik katmak yerine cildinizde sanki lekeler oluşmuş gibi bir görünüm sağlar. Buda yapmış olduğunuz makyajın boşa gitmesi anlamına gelir.

Fırçanız kesinlikle yüzünüzün büyüklüğü ile orantılı olmalıdır. Ve brozer işlemini uygularken az miktarda dikkatli bir şekilde yapmalısınız.

Bronzer uygularken fırça ile yuvarlak hareketler yaparak dağıtmak en doğal görünüme ulaşmanız için çok önemli bir tekniktir.

Cilt yapınız çok kuru ise bronzer uygulamadan önce cildinizi nemlendirmelisiniz. Kuru ciltler için toz bronzerlar yerine jel ve köpük formunda olanları da tercih edebilirsiniz. Cilt yapınız yağlı ise toz bronzerlar sizin için uygundur.

Bronzerı yüzün tamamına uygulamak çok yanlıştır. Yoksa cildiniz tamamen koyulaşıp kötü görünür.
Bronzer seçerken renk tonu da çok önemlidir. Her brozer rengi cildine uygun olmayabilir. Bunun için brozer satın alırken cilt tonunuza uygun olmasına çok dikkat etmelisiniz.

  • Beyaz tenli iseniz; şeftali tonlarında bir bronzer cildinize çok yakışacaktır. Tabi yüzünüzde turuncu bir görüntü oluşmasını istemiyorsanız alt tonlarda kahverengi bir ürün kullanmalısınız.
  • Sarışın tenli iseniz; tozpembe ve bal rengi bronzerler sizin cildinize en uygun olanlarıdır.
  • Buğday tenli iseniz; aşırı ışıltılı olmayan ya da çok koyu olmayan toprak tonlarını tercih edebilirsiniz.
  • Esmer tenli iseniz; çikolata tonları size çok yakışacaktır.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.