Buğday Tenli Kadınlar İçin Şal Rengi Önerileri

Anasayfa / Alışveriş / Buğday Tenli Kadınlar İçin Şal Rengi Önerileri
Buğday Tenli Kadınlar İçin Şal Rengi Önerileri

Eşarp ve şal rengi konusunda seçim yapılırken ilk dikkate edilen nokta giyilen kıyafete uygun olup olmamasıdır. Bu çok doğru ama dikkat edilmesi gereken çok önemli bir noktada ten renginize uyumlu olup olmaması. Bugün ki yazımızda buğday tenli kadınları ele alıp onlar için önerilerde bulunacağız.

Neredeyse hepimiz artık modayı çok yakından takip etmekte. Ve sezonun son moda renkleri hangileri çok iyi bilmekteyiz. Ama sadece moda diye kendi ten renginizle uyumlu olmayan parçaları seçmek çokta doğru değil. Bu nedenle önce kendinize nelerin uygun olduğunu çok iyi analiz etmeli daha sonra trendleri takip yoluna gitmeliyiz. Sezonun moda renkleri ile ten renginiz uyumlu ise şıklık yolunda zaten 1-0 öndesiniz demektir.

Örneğin beyaz tenli kadınlarda çok uçuk renkler hastaymış gibi görünmelerine yol açabilir.

Buğday tenli kadınlar için şal renginde lila ve mavi tonlarını tercih edebileceğimiz renklerin başında gelmekte. Açık renk tonları tam size göre. Örneğin krem rengi, uçuk pembe yada açık mavi buğday tenli kadınlar için en ideal renklerdir.

Bunun yanı sıra açık turuncu, açık gri yada koyu sarı tonları da size çok yakışacaktır. Kiremit rengi de buğday teninizle çok hoş duracak renklerden biridir.

Kırmızı yada parlak mavi tonları ise uzak durmanız gereken renkler arasında. Çünkü mizacınızı çok sert gösterebilir yada çok boğucu görünmenize sebep olabilir. Açık tonları sevmiyorum koyu renk istiyorum diyorsanız da lacivert yada koyu yeşil olabilir.

Peki renk seçme şansım olmadı mecburen herhangi bir renk kullandım ve tenime de yakışmadı bu sorundan kurtulmanın bir yolu yok mu? Tabi ki de var. Buda makyaj ile mümkün. Fondöten yardımı ile ten renginizde biraz ton değişikliği yaparak şal rengi size uymuyorsa siz şal rengine uyarsınız.


Kendinize şal almaya gittiğinizde mutlaka şalı başınızın üstüne tutarak ten renginize yada yüz tipinize uygun olup olmadığını test edin. Ayrıca şal almak için akşam saatlerini değil de gün ışığının olduğu saatleri tercih etmenizde yarar var. Çünkü güneş ışınları yüzünüze vurduğunda ten renginizi yada alacağınız şalın renk tonunu daha net görme imkanına sahip olursunuz.

Size yakışan renkleri zaten biliyorsanız mutlaka alışveriş yaparken belirtmenizde fayda var. Yoksa beklide hiç size yakışmayacak bir rengi size çok güzel bir şekilde sunduklarında beğenip alma hatasına düşebilirsiniz.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.