Bunun Böyle Olmaması Lazımdı

Anasayfa / Kitap / Bunun Böyle Olmaması Lazımdı
Bunun Böyle Olmaması Lazımdı

Kitabın yazarı: Ata Sözütok

Sayfa sayısı: 230

İlk basım yılı: 2019

Bunun böyle olmaması lazımdı – Okuyucu yorumu:

“Değişik bir kitaptı tam anlayamadım desem yeridir. Roman gibi değildi, böyle kısa kısa sahnelerle sit-com tarzı anlatılar gibiydi. Karakterlerin tepkileri ve birbirlerine verdikleri cevaplar eğlenceliydi ama okurken keyif aldım.

Küsürat Yayınları’na ait bir kitaptı ve sırf o sebeple ilgimi çekmişti. Ama tavsiye eder miyim? Hımmm.. Çok boş zamanınız varsa, n’apıcağınızı bilemez haldeyseniz, vakit doldurmalık, zaman öldürmelik diyebilirim. He bir de kitap şans eseri elinize geçmişse de okunabilir, yani öyle para verip almalık değil.
O İnstagram’daki kitaptan alıntı cümlelere aldanıp geneli süper bir kitapmış gibi gelmesin. Bana gelen sana gelmesin Belalım. Ahey aheyyyy…

Not: Kitabı Tüyap’ta gerçekleştirilen kitap fuarından Küsürat Yayınları’nın standından satın almıştım. Çünkü az öncede belirttiğim gibi tamamen bu yayın evinden çıkmasına güvenerekten almak istemiştim.

🙁 Üzgün not: Kitapta basım hataları çıktı. Daha doğrusu basılmama hatası çıktı. Sonlara doğru toplamda 14 olmak üzere boş sayfa bulunmakta. Bence büyük ayıp okuyucuya karşı bu şekilde kontrol edilmeden üstelik bir de fuarda sunmak.

Kalkıp orijinal kitap alıyoruz sırf yazara saygıdan ötürü. Yetmiyor internet siparişi yerine fuardan canlı canlı alıyoruz. Ama gel gör ki korsan kitaptan beter çıkıyor. Köprü altı satıcılardan mı alaydık, kitap basmayı da biz öğretecek değiliz yani. Yazık.

Küsürat yayınlarına mail attım en tatlı dilim ilen. Ama bakalım cevap verilecek mi merakla bekliyoruz. Hayırlısı be gülüm diyerekten.

Bir not daha: Yayın evi anında dönüş yaptı sağ olsunlar ve fuara yeniden gelirsem yada hatalı kitabı onlara gönderebilirsem yenisini verebileceklerini söylediler. Kitaba çok bayılmadığımdan ötürü tabi ki de buna gerek duymadım. Ama ilgilenmelerine sevindim hiç değilse..

Bunun gerçekten böyle olmaması lazımdı. Adının hakkını veren bir çalışma olmuş. Tebriksss..

Olmasaydı sonumuz böyle!”

Kitaptan alıntılar:

“Hata yapabiliyorum. Nihayetinde dörtte üçüm su.”

“Biri yardımına gelince her şey daha basit oluyor ama biri yardıma gelip sonra giderse daha önce yerinden oynatabildiğin taşları artık tek başına oynatamıyorsun. Daha ağır geliyor sana.”

“Kışı seviyorum çünkü kar yağıyor. Kar yağarken kötü şeyler olmaz. Şimdi karda kışta uğraşılmaz denir, üşenilir. İskandinav ülkeleri o yüzden mutlu…”

“Şu anki hayatımın hiçbir şeyinin değerini anlamıyorum. Umarım ileride de anlamam. Çünkü bir şeylerin değerini anlayınca mutlaka iş işten geçmiş oluyor.”

” ‘Özür dilerim’e inanmıyorum. ‘Bir daha yapmam’a inanıyorum.”

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.