Burası Gerçek Dünya

Anasayfa / Kitap / Burası Gerçek Dünya
Burası Gerçek Dünya

Kitabın yazarı: Şeyma Çekici

Sayfa sayısı: 136

İlk basım yılı: 2018

Burası gerçek dünya – Okuyucu yorumu:

“Selam dünyalı!

Bazı kitaplar annelere özelmiş gibi. Çocuğun varsa ya da çocuk bekliyorsan okumalı, öğrenmeli, ders almalı, kafanın bir köşesine kazımalısın. Günümüz annelerinde bu şart sanırım.

Belli bir aşamaya gelip kendi tecrübelerin oluştuğunda da sıra kitap yazmaya geliyor. Buda şart. Kitap yazmamışsan tam anne olmuş sayılmıyorsun. Çok ayıp.

Bazen bu saydığım sınıfların hiç birine girmiyorumdur ama yine de çok seviyorumdur bunları okuyup öğrenmeyi. Çünkü içimdeki anne, okuduğum gördüğüm bildiğim her şeyden daha çok annedir. Ama bunu bir ben bilirim işte. Anne olmayınca kimse bilmez çünkü. Buda böyle bir şeydir. Çokta kurcalanmaz, konuşulmaz, sadece Allahtan dilenir..

Bu kitaba gelince; bir annenin çocukluk anıları ve çocuklarıyla anıları arasındaki 7 farkı bulmaca, ortak paydada toplanmaca gibi içerikler barındırmakta. Yazar hanım kızımızı İnstagram’dan da nasıl olduysa vakti zamanında bulup takip etmişliğim olduğundan kitabını da okuyasım geldi. Bence çok güzeldi diyebilirim fikrim mühimse şayet. O zaman ne diyoruz; gerçek dünyamıza hoş geldiniz..”

Kitaptan alıntılar:

“Muhatabına ifade edilmeyip biriktirdiğimiz her duygu, zamanında yenmediği için vakti geçen meyveler gibi çürümeye başlıyor içimizde.”

“İyi insanlar çoğalmalı. Çoğalmalı ki kötülük, aramıza girebilecek boşluklar bulamasın.”

“Aslında bu olay ve hikayeden çıkarılması gereken ders şu: “Sevgi senin için en değerli olanı değil, karşındaki için en değerli olanı verebilmektir,” ama ben şu dersi çıkarıyorum: “Sevgi, karşındakinin kendisi için en değerli olanı verdiğini görebilmektir.”

“İçin kuruyana kadar ağlama bir daha. Çok ağlayınca büyüyorsun.”

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.