Büyük Beden Kadınlar İçin Giyinme Önerileri

Anasayfa / Alışveriş / Büyük Beden Kadınlar İçin Giyinme Önerileri
Büyük Beden Kadınlar İçin Giyinme Önerileri

Vücudunuzun bazı bölgelerinde fazlalıklarınız varsa siyahlara bürünmek zorunda kalmadan da şık ve ince görünmeyi başarabilirsiniz. Yeter ki bu konuda bazı püf noktalarını çok iyi biliyor olunç böylece kendinizi gizlemeden de gayet güzel görünebilirsiniz.

Beliniz kalın fakat omuzlarınız şekilli ise;

Yapmanız gereken dikkati üst kısmınıza verecek derin V yaka ve omuzları açıkta bırakan elbise yada bluzlar giymektir. Böylece hem daha ince görünürsünüz hem de boynunuz daha uzun görünür. Bel kısmınızdaki kalınlığın dikkat çekmemesi için kruvaze, belden veya belin biraz üstünden bollaşmaya başlayan kesimlerde elbiseler tercih etmelisiniz. Fakat bu bollaşma direkt göğüs altından başlamamalıdır.

Beliniz kalın, göğüsleriniz büyük ve kalçalarınız geniş ise;

Tercihiniz yine V yaka giysiler olmalıdır. Giysinizin bel kısmı sıkı bir şekilde oturmalı ama kalçada bollaşmalıdır. Seçeceğiniz kumaş tok bir kumaş cinsi olmalıdır. İpek, ince jarse yada saten kumaşlar size göre değildir.

Boyunuz çok kısa ise;

Bisiklet yaka bluz yada tişörtlerden kesinlikle uzak durmalısınız. V yaka modeller boyunuzu daha uzun gösterecektir. Yada gömlek giyerek ilk birkaç düğmesini açıkta bırakabilirsiniz.

Tek parça giysiler yada alt ve üst kombinin de tek renkler tercih etmeniz boyunuzu daha uzun göstermenizi sağlayacaktır.

Göbek bölgenizde fazlalığınız var ise;

Göbeği saklamak için yapılan en büyük hatalardan biri tam göğüs altından bollaşan giysiler giymektir. Bu tarz giysilerin genellikle hamile kreasyonlarında yer almakta olduğu herkes tarafından bilinir. Siz göbeğinizi saklamak için bu tarz bir şey giydiğinizde insanların bakış açısı o giysinin altında ya bir bebek yada bir göbek olduğudur. Yani gizlemek isterken daha fazla dikkat çekmiş olursunuz.

Bunun yerine V yaka, kruvaze ve bollaşana kısmı kalçadan itibaren başlayan giysiler daha doğru bir tercihtir. Yada belin biraz üstünde drapeli bir elbise göbek bölgenizin dikkat çekmesini engelleyecektir. Ve mutlaka giysilerinizin içerisine korse giymelisiniz. Bu sayede göbeğiniz daha az dikkat çekecektir.

Göbek bölgenizdeki fazlalığın dikkat çekmemesi için asla düşük bel pantolon giymemelisiniz. Yüksek bel dar kesim yada skinny pantolonları tercih etmelisiniz. Böylece göbeğinizi tamamen sarıp dikkat çekmesini engellemiş olursunuz.

Kollarınız çok kalın ve geniş görünüyor ise;

Omuzlarınızı açıkta bırakıp kollarınızı örtecek tarzda bluzlar giyebilirsiniz. Bu şekilde dikkati omuz kısmınıza çekip kollarınızın kalınlığını gizleyebilirsiniz.

Kalça ve bel bölgenizde fazlalıklarınız var ise;

Alt bölgenizde koyu renkler üst bölgenizde açık ve canlı renkleri kullanmalısınız. Böylece dikkati üst bölgenize çekmiş olursunuz.

Göğüsleriniz büyük ve bel oyuğunuz az ise; mini elbiseler giyerek ilgiyi bacaklarınıza çekebilirsiniz. Böylece üst bölgenizdeki kusurlar daha az dikkat çeker. Boru kesim yada çan kesim elbiseleri tercih edebilirsiniz.

Omuz ve kollarınız geniş ise;

Kalın askılı kıyafetleri tercih etmelisiniz. Kesinlikle ip askılı yada straplez modellerden uzak durmalısınız. Giysinizin askısı ne kadar kalın olursa omuzlarınız ve kollarınız o derece ince gözükebilir.

Kalçalarınız geniş ve beliniz ince ise;

Bel kısmı iyice oturan V yaka elbiseler tercih etmelisiniz. Elbisenizin boyu diz hizasında yada dizin çok az üstünde olmalıdır.

 

Ayak bilekleriniz kalın ise;

Capri pantolonlar ve baldırda biten etekler kesinlikle uzak durmanız gereken modellerdir. Etek yada elbise boyunuz diz hizasında yada dizin üstünde olması gerekir. Eğer uzun elbise giyecekseniz ayak bileklerinizi örten uzunlukta olması gerekmektedir.

Bilekten bağlanan ayakkabı modelleri de uzak durmanız gerekenler arasındadır.

Üst bedeniniz uzun ancak alt bedeniniz kısa ise;

Belinizin biraz üstünde drapeli elbiseler giymeniz bacak boyunuzun daha uzun görünmesini sağlayacaktır. Yüksek bel pantolon yada eteklerde bacak boyunuzun uzun görünmesine yardımcı olabilir. Ancak açık renk pantolonlardan veya eteklerden uzak durmalısınız.

Ayakkabı renginiz ten rengine yakın tonlarda olursa bu bacak boyunuzun biraz daha uzun görünmesini sağlayacaktır.

Kalçalarınız geniş ise;

Kesinlikle yandan takılan küçük çantalardan uzak durmalısınız. Çanta boyunuzun küçük olması kalçalarınızı daha büyük göstereceği için mümkün olduğunca daha geniş çantalar kullanmalısınız.

Üst bölümünüz geniş ise;

Saçaklı trikolar ve kalın örme kazaklar asla size göre değildir. Bu sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterecektir. Mümkün olduğunca daha ince trikoları ve pamuklu kumaşları tercih etmelisiniz. Reglan kol kesimli giysilerde asla giymemeniz gerekenler arasındadır. Bu kesim omuzları dar ve kolları ince kişiler için uygundur.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.