Büyülü Fırtına

Anasayfa / Kitap / Büyülü Fırtına
Büyülü Fırtına

Kitabın yazarı: Kristin Hannah

Sayfa sayısı: 384

İlk basım yılı: 2018

Büyülü Fırtına – Okuyucu yorumu:

“Kristin Hannah’ın kitaplarını her zaman çok sevmişimdir ancak bu kitabından pek hoşlandığımı söyleyemem. Fantastik hikayeler ilgimi çeker fakat bu hikayede sanki bir şeyler eksik gibi geldi bana.

Eksik ne diye soracak olursak ona da tam olarak verecek bir cevabım yok aslında. Konu sayfalarca aynı yerde dönmüş durmuş. Hiçbir kayda değer mevzu yaşanmadı ve hiç ilgi çekici değildi. Zamanda yolculuk yapmış iki insanın o muhteşem aşkından bahsediliyor kim sorarsa ama ortada öyle “vayy bee” dedirtecek bir aşk durumu söz konusu değildi.

Kitabın son sayfalarında o ana dek aralarında aşka dair hiç bir şey olmayan iki insan bir anda çok tutkulu iki aşığa dönüşüverdi. Aşktan kasıtta sayfalar dolusu anlatılan sevişme sahneleriydi. Tutkulu bir sevişme aşkın göstergesi olmamalıydı bence. Çok gereksiz ve abartı geldi bu durumu bu kadar uzun bir şekilde anlatmış olması.

Daha önceki kitaplarından olan “Bin ömrüm olsa” daha bir mantıklı ve sevgi dolu bir hikayeydi mesela. Orada reenkarnasyon konusu işlenmişti ve gerçekten ikili arasında büyük bir sevgi bağı oluşmuştu, ilmek ilmek işlenmişti ve bu gerçek olabilirmiş gibi gelmişti. Ama bu kitabındaki zamanda yolculuk ile çok da ilgi görmedi yani benim açımdan durum öyleydi.

Okurken gerçekten çok sıkıldım ve hayal kırıklığına uğradım. Çünkü Kristin’in kitaplarını her zaman büyük keyifle okumuşumdur. Bu defa öyle olmadı vaktimi boşa harcamışım gibi hissettirdi. Yine de bu tarz konulara ilgi duyanların sevebileceği bir kitap olabilir. Çok fazlada kötülemek istemiyorum. Çünkü haksızlık olabilir. Okuyun ve kendiniz karar verin derim.”

Kitaptan alıntılar:

“Akıl unutsa bile yürek unutmaz.”

“Sezgi bilgiydi. Kitaplardan öğrenilen bilgi kadar kesindi ve belki ondan çok daha güçlüydü.”

“Vücut akıldan daha çabuk iyileşiyor.”

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.