Çam Yeşili Sokağı

Anasayfa / Kitap / Çam Yeşili Sokağı
Çam Yeşili Sokağı

Kitabın yazarı: Debbie Macomber

Sayfa sayısı: 425

İlk basım yılı: 2017

Çam Yeşili Sokağı – Okuyucu yorumu:

“Debbie Macomber’ın seri öykülerinden birinin daha sonuna geldim. Cedar Cove kasabasında yaşayan ve birçoğunu önceki kitaplardan tanıdığımız kahramanların yaşamlarındaki gelişmelere bu kitapta da devam edilmişti. Ve tabii bunun yanı sıra yeni kahramanlarla da tanıştık ve onları da çok sevdim diyebilirim kendi adıma.

Eğer kitap okurken çok fazla kafa yormamak, içiniz huzur dolarak sakince bir hikayenin akışına tanık olmak isteyenlerdenseniz bu seri kitaplar tam size göre. Biraz ‘Pollyannacılık’ gibi görünse de Debbie Macomber’ın öykülerinde ne yaşarsak yaşayalım her zaman her şeyin yoluna gireceği, her soruna bir çözüm bulunabileceği ve sonu hep mutlu biter durumu hakim. Ve bu da içinde yaşadığımız zor hayat şartları içerisinde bir parçada olsa insana umut vaat ediyor. “Neden olmasın ki” dedirtebiliyor insana. Ve bu düşünceye sahip olabilmek bir süreliğine de olsa insana kendini iyi hissettiriyor.

Cedar Cove serisi sıradaki kitabı ile devam ediyormuş bu da sevindirici bir haber oldu benim için. Kahramanlar artık sanki gerçekte tanıdığım insanlarmış gibi geldiği için hayatlarındaki gelişmeleri merak ederek kitabın sonuna gelmek değişik bir duygu durumu oluyor. Ve biran önce hikaye kaldığı yerden devam etsin istiyorum. Dizi film izler gibi bir durum söz konusu aslında bu gibi seri öykülerde.

Okumanızı tavsiye edebileceğim bir kitap kısacası. Tabii konuya daha iyi hakim olabilmek için serinin ilk kitabından başlamanızda yarar var diye de belirtmeden geçemeyeceğim.”

Kitaptan Alıntılar:

“… ama bu düşüncesiz davranışı, asla tamamen iyileşmeyen kötü bir kırık gibi aralarında kalmıştı. Kırılan bir kaburga sonsuza kadar zayıf kalır, baskı ve darbeye karşı koyamazdı.”

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.