Çantanızda Bulunması Gereken Temel Eşyalar

Anasayfa / Pratik bilgiler-Püf noktaları / Çantanızda Bulunması Gereken Temel Eşyalar
Çantanızda Bulunması Gereken Temel Eşyalar

Çantalar biz kadınlar için çoğunlukla bir aksesuardan öte gerekli eşyaları yanımızda taşıyabilmemiz için gereken yardımcı bir üründür. Peki, çantanızda her daim bulunması gereken temek eşyaların neler olduğunu biliyor musunuz?

Tampon ve pedler

Bir kadın regl döneminizi zaten takip ediyor ve hazırlıklı davranıyor olabilirsiniz ancak beklenmedik zamanlarda periyodunuzda değişiklik söz konusu olabilir. Bu nedenle çantanızda her zaman en az 1 adet ped veya tampon bulundurmanızda fayda vardır. Bu şekilde sıkıntı yaşamaktan kurtulabilirsiniz. Yada bir arkadaşınıza bu konuda kurtarıcı olabilirsiniz.

Peçete ve ıslak mendil

Çantanızda her zaman bulunması gerekenlerin başında peçete ve ıslak mendil yer almaktadır. Üstünüze bir şeyler dökülebilir, burnunuz akabilir ya da terleyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda yanınızda peçete ve ıslak mendil bulunması çok yardımcı olacaktır.

Kalem ve kağıt

Artık akıllı telefonlar sayesinde not almak daha pratik hale gelmiş olabilir ama yine de kağıt ve kaleme ihtiyacınızın olacağı konular söz konusu olabilir. O yüzden her ihtimale karşı yanınızda küçük bir not defteri ve kalem bulundurmanız çok faydalı olabilir.

Makyaj malzemesi

Sabah uyanır uyanmaz makyaj yapmaktan hoşlanmıyor olabilirsiniz ya da genelde doğallıktan yana olduğunuz için makyajsız geziyor olabilirsiniz. Ancak gün içerisinde yapılan ani bir planda daha bakımlı görünmeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Böyle durumlarda çantanızda temel makyaj malzemelerinin bulunuyor olması kurtarıcınız olabilir.

Sakız veya şeker

Yemek sonrası oluşan ağız kokuları, ani şeker seviyenizde düşüş yaşanması gibi durumlarda en etkili çözüm naneli sakız ya da naneli şekerdir. Bu nedenle çantanızda bulunmasında fayda var.

Nakit para

Birçoğumuz artık nakit para yerine banka kartlarını ya da kredi kartlarını kullanmaktadır. Ancak hala kredi kartı ve banka kartı ile satış yapmayan esnaflar mevcut. Sadece nakit paranın geçerli olduğu bu gibi yerlerde sorun yaşamamak adına yanınızda bir miktar nakit para bulunmasında fayda vardır. Yada herhangi bir sebepten sizin kartınız ya da satıcının pos cihazı ile alakalı bir problem yaşanabilir. Bu gibi durumlarda nakit paraya ihtiyaç duyabilirsiniz.

Ağrı kesici

Başınızın ne zaman ağrıyacağını bilemeyeceğiniz için her zaman yanınızda bir ağrı kesici bulundurmanız çok önemlidir.

Toka

Saçlarınız evden çıkarken çok harika görünse de bir süre sonra havadaki nem yüzünden hacmini kaybedebilir ve kötü bir görüntü oluşabilir. Yada yağmur yağdığı için ıslanan saçlarınız artık açık hali ile hoş durmayabilir. Böyle durumlar için çantanızda toka bulundurmak çok işinize yarayacaktır.

Güneş gözlüğü

Güneş gözlüğü sadece aksesuar olarak değil göz sağlığı açısından da çok faydalıdır. Ve her an ihtiyaç duyabileceğinizden dolayı çantanızdan ayırmamanızda fayda vardır.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.