Çene Altı Yağlarından Nasıl Kurtuluruz?

Anasayfa / Güzellik / Çene Altı Yağlarından Nasıl Kurtuluruz?
Çene Altı Yağlarından Nasıl Kurtuluruz?

Çene altı yağı; çene altında oluşan dolgunluk yani halk arasında “gıdı” olarak bildiğimiz çok genç yaşlarda bile ortaya çıkabilmesi mümkün olan ve hepimizi estetik açıdan rahatsız eden sorundur.

Çene altı yağlarından cerrahi yöntemlerle ya da doğal yöntemlerle kurtulabilmek mümkündür.

Çene altı yağlarından kurtulma yöntemleri nelerdir?

Mezoterapi:

Eğer ciltte sarkma yoksa yani sadece yağ fazlalığı oluşmuşsa bu yöntem uygulanabilir. Mezoterapide çok ince iğneler kullanılarak yağ fazlalığı olan bölgeye yağ eritici ilaçlar verilebilir. Bu ilaçlar hücrelerin yenilenmesini ve bu bölgenin incelmesini sağlar.

Fraksiyonel Lazer:

Fraksiyonel Lazer cilt fazlalığı ve cilt altı yağlanması çok fazla olmayan yalnızca kırışıklıkları belirgin olan hastalarda uygulanmaktadır. Fraksiyonel Lazer ile kolajen şeritlerin sıkılaşması sağlanır. Ve sonrasında kolajen üretimi artırılır. Bu sayede cildiniz daha canlı görünür ve ciltte sıkılaşma oluşur.

Botox:

Botox yöntemiyle kas bantları hafifletilir. Cildin derin tabakalarında bulunan kolajen lifleri ısıtılarak yüzey gerginleştirilir. Ayrıca eski tabakalardaki destek dokularda oluşmuş sarkıklıklar da toparlanır.

Liposuction:

Lazer liposuction veya klasik liposuction işleminde hastalara mutlaka lokal anestezi ve sedasyon uygulanır.

Ameliyattan sonra boyun bölgesinde ağrı, morarma, gerginlik, ödem veya uyuşukluk gibi belirtiler görülebilir. Bir süre pansuman gerektiren bir uygulamadır.

Bu işlemlerin elbette ki bir maliyeti vardır ve herkes tarafından yaptırılması mümkün olmayabilir. Bu nedenle tıbbi yardıma gerek duymadan yapabileceğiniz doğal yöntemlerde mevcuttur.

Çene Altı Yağlarından Kurtulmak İçin Doğal Yöntemler

Egzersiz yaparak doğal yollarla çene altındaki yağlarınızdan kurtulmanız mümkün. Tıbbi yöntemler kadar kısa sürede sonuçlar vermese de düzenli yapıldığında gerçekten işe yaradığını göreceksiniz.

1. Egzersiz

Egzersiz için bir kaşığa ihtiyacınız olacak. Kaşığın sap kısmını ağzınıza yerleştirin. Daha sonra alt çenenizi biraz dışarı çıkartarak kaşığı yukarı aşağı hareket ettirmeye başlayın. Yapmanız gereken sadece bu. Bu işlemi gün içerisinde 15 defa tekrarlayın. Tekrar sırasında yapabildiğiniz kadar uzun süre yapın fakat çenenizi çok fazlada zorlamamaya çalışın.

2. Egzersiz

3 defa derin bir şekilde nefes aldıktan sonra yanaklarınızı iyice şişirin. Ve bunu yaparken aynı zamanda kaşlarınızı yukarıya doğru kaldırın. Bu pozisyonda iken içinizden 10’a kadar sayın ve nefesinizi verin. Bu işlemi 3 kez tekrarlayın. Gün içerisinde isteğiniz her an yapabileceğiniz bir egzersizdir.

3. Egzersiz

Sandalyeye dik bir şekilde oturun. Daha sonra kollarınızı aşağıya doğru serbest bırakın. Sırtınız geriye yaslanmış olsun ve aynı zamanda başınızı arkaya atın. Bu pozisyonda iken ağzınızı olabildiğince açın ve kapatın. Bu hareketi 15 kez tekrarlayın.

Bu egzersizleri her gün düzenli bir şekilde yapmanız çene altı yağlarından kurtulmanızı sağlayacaktır.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.