Çocuklara Karne Hediyesi Önerileri

Anasayfa / Alışveriş / Çocuklara Karne Hediyesi Önerileri
Çocuklara Karne Hediyesi Önerileri

Okul döneminin sona erdiği bu günlerde veliler karne hediyesi olarak çocuklarına ne alması gerektiğini düşünmekteler. Bazı veliler daha dönem başında hediyesini netleştirdiği ve çocuğuna bu konuda söz verdiği için bu konuda şanslı dönem boyunca çalışıp güzel notlar getiren çocuğunuzu mutlu edebilmek için en doğru hediye ne olabilir?

Karne hediyesi almaya karar verdiğinizde ilk dikkat etmeniz gereken nokta çocuğunuzun yaşı olmalıdır. Seçeceğiniz hediye çocuğunuzun yaşına hitap eden bir şey olmalıdır. Ve tabi ki çocuğunuzun zevkleri ve beklentileri de burada önemli bir rol oynamaktadır. Karne zamanı yaklaşırken çocuğunuza imalı yollardan ne gibi bir hediye almak isterdi diye sorabilirsiniz. Yada son zamanlardaki sohbetlerinizde sizden almanızı istediği bir şey olduysa bu fikirleri değerlendirebilirsiniz.

Okul öncesi çocuklar için karne hediyesi

Okul öncesi çocuklar yaşları gereği genellikle oyuncaklara daha fazla ilgi duyarlar. Yani onlara kıyafet ya da herhangi bir işine yarayacak alet almanız çok da umurlarında olmaz. 4-5 yaş grubunda olan bu çocuklar için en ideal hediye bir oyuncaktır. Bütçenize uygun bir oyun seti, Legolar, oyuncak ev eşyaları, zeka oyunları, araba ya da bebek karne hediyesi olarak alınabilir. Yada çocuğunuzun ilgisini çekecek eğitici oyun setleri de hem öğrenmesini hem eğlenmesini sağlayacağı için doğru bir tercih olacaktır.

İlköğretim öğrencisi çocuklar için karne hediyesi

6, 7 ve 8 yaş grubundaki çocuklar artık basit görünümlü oyuncaklara çok fazla ilgi duymazlar. Daha çok fonksiyonel oyuncaklar ilgisini çekmeye başlar. Örneğin erkek çocukları için kumandalı bir araba ya da helikopter iyi bir karne hediyesi seçimi olabilir. Aynı yaş grubundaki kız çocukları için ise süslü bir çanta, kolye ya da ayakkabı tercih edebilirsiniz. Bu yaştaki kız çocukları büyükler gibi süslenmeye çok özendikleri için bu gibi şeyler ilgisini çekebilir.

Yada kutu oyunlarını hem kız çocuğunuz için hem erkek çocuğunuz için bir hediye alternatifi olarak düşünebilirsiniz. Hem bu sayede ailecek oynayabileceğiniz ve keyifli zamanlar geçirebileceğiniz bir aktivite seçeneği de elde etmiş olabilirsiniz.

9, 10 ve 11 yaş grubundaki çocuklar için bir paten, bisiklet ya da scooter güzel bir karne hediyesi olabilir. Eğer kitap okumayı seven bir çocuğunuz var ise ona ilgi alanına uygun bir kitap hediye edebilirsiniz.
Yada bir kol saati de çocuğunuzun hoşuna gidebilecek hediye seçeneklerinden biri olacaktır. Özellikle son dönemlerde oldukça ilgi gören çocuklar için üretilmiş akıllı kol saatlerinden alırsanız çocuğunuz gerçekten çok mutlu olacaktır.

Ortaokul ve lise öğrencisi çocuklar için karne hediyesi

Bu yaş aralığında olan çocukların artık zevklerini tahmin edebilmek biraz zorlaşmaktadır. Ergenlik dönemine girmiş olan çocuğunuzun beğeni ve düşünceleri her gün değişkenlik göstermekte olduğundan dolayı tam olarak ilgi alanlarının ne olduğunu tespit etmeniz zorlaşabilir.

Eğer bütçeniz uygun ise bu çağlardaki çocuklara teknolojik araçlar almanız daha uygundur. Telefon, tablet, kulaklık ya da bilgisayar oyunları cazip hediye seçenekleri arasındadır.

Eğer spora ilgi duyan bir çocuğunuz varsa ona formalar ya da lisanslı toplar hediye edebilirsiniz.

Kız çocuğunuz için ise isme özel termos, çanta ya da ajanda gibi hediyeler düşünebilirsiniz.

Bu yaştaki çocuklar için artık dış görünüş önem kazandığından dolayı tarzına uygun bir kıyafet ya da ayakkabı alabilirsiniz.

Niyetiniz sürpriz yapmak değilse çocuğunuza açıkça hediye olarak sizden ne istediğini sorabilir. Hatta hediye alışverişini birlikte yapabilirsiniz. Böylece tam anlamı ile kendi istediği bir ürüne sahip olmuş olur ve her ikinizin de bu konuda içi rahat eder.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.