Çörek Otu Zayıflatır mı?

Anasayfa / Diyet-Beslenme / Çörek Otu Zayıflatır mı?
Çörek Otu Zayıflatır mı?

Çörek otunun faydaları arasında kilo verdirmenin de yer aldığını biliyor muydunuz? Peygamber Efendimiz (SAV)’in çörek otu için söylediği “Ölüm dışında hiçbir hastalık yoktur ki, çörek otunda onun için bir deva bulunmasın” sözünü birçoğunuz duymuştur. Hadis-i şerifte adı bile geçen çörek otunun insan vücudu üzerinde büyük faydaları söz konusudur. Üstelik bu faydalar daha asırlar öncesinde ortaya çıkmıştır. Yani tıp biliminin henüz bu kadar gelişip var olmadığı dönemlerde.

Çörek otu ya da çörek otu yağı ile zayıflamanız mümkün. Sabahları kahvaltıdan önce ve akşam yemeğinden önce 1 çay kaşığı çörek otunu su ya da yoğurt ile birlikte tüketebilirsiniz. Bu kilo vermenizi hızlandıracaktır. Eğer taneli hali ile yemekte zorlanıyorsanız havanda ezip un haline de getirebilirsiniz.

Çörek Otunun Faydaları:

Çörek otu sayesinde iştahınız azalacak ve metabolizmanız hızlanacaktır.

Çörek otu içeriğinde bulunan antioksidanlar sayesinde vücudunuzdaki toksinleri atmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca kan şekerini de düzenlediği için obeziteyi önleyecektir.

Çörek otu sayesinde vücudunuzdaki ödemi de kolayca atabilirsiniz. Bunun yanı sıra kabızlığı önleyecek ve vücudunuzda yağ birikmesinin önüne geçecektir.

Bağışıklığı güçlendirme konusunda da çörek otu çok faydalıdır.

Ayrıca astım gibi rahatsızlıklara da çok iyi gelmektedir.

Çörek otu aynı zamanda saçlarınızın daha canlı ve sağlıklı olmasına da büyük katkı sağlayacaktır.

Çörek otunu nasıl tüketmelisiniz?

Çörek otunu direkt çiğneyerek tüketmeniz vücuda karışması açısından daha etkilidir. Her sabah kahvaltıdan önce 1 çay kaşığı çörek otunu iyice çiğneyerek tüketmeniz çok faydalıdır.

Yada 1 su bardağı suyun içerisine 1 çay kaşığı çörek otu koyup bir gece bu şekilde beklettikten sonra sabah kahvaltıdan önce içebilirsiniz.

Çörek otu detoksu

Malzemeler:

1 tatlı kaşığı tarçın
1 çay kaşığı bal
1 su bardağı su
1,5 tatlı kaşığı çörek otu

Uygulanışı:

Suyun içerisine tarçını ilave edip iyice karıştırın. Daha sonra balı da ekleyerek karıştırmaya devam edin. Karıştırma işleminden sonra çörek otunu ekleyip 15-20 dakika bu şekilde dinlendirin. Ve sonrasında için. Haftada 1-2 kez bu detoks suyunu tüketerek kilo vermenizi hızlandırabilirsiniz. Bu miktarı aşmanız doğru olmaz çünkü iştah açıcı bir hale gelir ve diyetiniz işe yaramaz.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.