Daha Genç Görünmek için Kıyafet Hileleri Nasıl Yapılır ?

Anasayfa / Alışveriş / Daha Genç Görünmek için Kıyafet Hileleri Nasıl Yapılır ?
Daha Genç Görünmek için Kıyafet Hileleri Nasıl Yapılır ?

Bunu her ne kadar itiraf etmek istemesek de hepimizde yaşlanıyor olmak ve yaşlı görünüyor olmak mutsuzluk sebebidir. Kaçınılmaz bir durum olsa da hiçbirimiz öyle olduğunu kabul etmek istemeyiz. Ama bununda bazı çözümleri var elbette.

Bazı kıyafet ve makyaj hileleri ile daha genç görünmek mümkün. Çünkü beden yaşımızda değil aslında hissettiğimiz yaştayızdır aslında. Ve eğer daha genç hissediyorsak neden ona uygun giyinmeyelim ki? Bu hileler nelermiş şimdi ona bir göz atalım birlikte.

Kısa boylu bir bayansanız ve daha uzun görünmek istiyorsanız diz altı etek ve topuklu ayakkabı ikilisi tam size göre. Bu sayede daha uzun ve genç görünebilirsiniz. Renk olarak koyu yeşil bir etek ve üzerine de yeşil tonlarında bir parça ile harika bir kombin elde edebilirisiniz.

Geniş omuzlarınızdan şikayetçiyseniz daha genç ve güzel bir görüntü için omuz kısımlarınızı kapatacak genişlikte bir şapka tercih edebilirsiniz. Bu omuzlarınızın kaba görüntüsünü ortadan kaldırıp daha genç bir hava katacaktır size.

Beliniz çok kalın ise hem daha zayıf hem de genç bir görüntü için kalın belli kemerlerden yardım alabilirsiniz. Bu sayede daha ince belli ve fit bir görüntüye kavuşabilirsiniz.

Yaşınız ilerledikçe aksesuar kullanımını azaltan bayanlardansanız çok büyük bir hata yapıyorsunuz diyebiliriz. Aksesuarlar kıyafetlerinize hareketlilik katacağı için daha şık ve enerjik görünmenizi bu sayede daha genç bir görüntü elde etmenizi sağlar.

Büyük kalçalarınızdan şikayetçiyseniz dökümlü ve uzun ceketler ile bunu gizleyebilirsiniz. Giyeceğiniz ceketin bilek kısımlarını bükerek bileklerinizi açıkta bırakmakta size ayrıca daha genç bir hava atacaktır.

Genç görünmek için asla tercihiniz gençlerin kıyafetlerini giymek olmamalı. Bu yapılan en büyük hatalardan biri. Bu sizi genç göstermek yerine yaşınızı daha çok ortaya çıkaracaktır. Ve bazen de komik görünmenize bile neden olabilir.

Bazı püf noktalarıyla genç görüntü elde etmek daha doğrudur. Yaşınıza uygun kıyafetleri seçmenizde yarar var. Ve tabi ki modaya uygun parçaları seçmekte çok önemli. Demode kıyafetlerle olduğunuzdan daha yaşlı görünebilirsiniz.

Eğer saklamanız gereken kilolarınız yoksa mutlaka hırka giymekten vazgeçmelisiniz. Çünkü hırkalar yaşınızı her zaman daha çok ortaya çıkaran parçalardır.

Genç görünmek için renk seçiminde kırmızı ve mavi tonlarından faydalanabilirsiniz. Tabi koyu yeşil ve siyahta bunun için gayet uygundur.

Güneş gözlüğü seçiminde çok kaba modelleri seçmekten kaçının bu sizi daha yaşlı gösterecektir.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.