Daha Genç Görünmenin Sırları

Anasayfa / Güzellik / Daha Genç Görünmenin Sırları
Daha Genç Görünmenin Sırları

Olduğunuz yaştan daha genç görünmek ve her daim bakımlı olabilmek bazı güzellik önerilerini uygulamakla mümkün. Yani sadece o gençleştiren cildinize bakım uygulayan kremleri sürmekle iş bitmiyor. Güzellik ve bakım konusunda birçok detaya çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Böylece çok daha genç bir görünüm elde edebilirsiniz.

İşte dikkat etmeniz ve uygulamanız gereken güzellik ve bakım önerileri:

Saç renginiz

Saçlarınızı beyazlarınızı kapatmak ya da değişiklik yapmak için boyatmanız gerekiyorsa daha sıcak tonları tercih edin. Griye benzeyen kül tonları yerine daha çok altın ve sıcak tonları seçmeniz daha doğru olacaktır.

Dudaklarınız

Dudaklarınızın daha dolgun görünmesini istiyorsanız bunun için dolgu yaptırmanız şart değil. Dudak tonunuza uygun bir dudak kalemi ile bir alt dudak çizgisi çekin. Daha sonra biraz nemlendirip ışıltılı bir dudak parlatıcısı sürerek doğal görünümlü ve dolgun bir dudağa sahip olabilirsiniz.

Güneş kremi

Güneş kremini sürerken çoğunlukla boyun bölgesi unutulur. Oysaki yaşlanma belirtilerini gösteren ilk yerlerden biridir boynunuz. O nedenle sadece deniz kenarında güneşlenirken değil günlük yaşamda da dışarı çıkarken güneş kremi sürmeniz boynunuzu güneşin zararlı etkilerinden koruyup daha geç yaşlanma belirtisi göstermesini sağlayabilirsiniz.

Peeling

Haftada 1-2 kez vücudunuza peeling uygulamanız cildinizin daha iyi görünmesini sağlayacaktır. Ölü derilerden kurtulmanız daha sağlıklı ve genç bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.

Kaşlar

Kaşlarınız ne kadar belirgin olursa o derece genç bir görünüm elde edebilirsiniz. Eğer doğal kaşlarınız ince ve seyrek ise kaş kalemi ve pudra ile kaşlarınızı arasındaki boşlukları doldurabilirsiniz. Ayrıca kaşlarınızın daha dolgun ve kalın olabilmesi için Hint yağı da oldukça etkilidir.

Allık

Cildinizin daha aydınlık görünmesi ve elmacık kemiklerinizin yukarı kalkık durması için altın ışıltılı pembe ya da şeftali rengi allıkları tercih etmelisiniz. Böylece cildiniz daha ışıltılı ve sağlıklı görünecektir.

Cilt bakım ürünleri

Cildinizi tam anlamı ile temizlenebilmesi için temizleme fırçalarından kullanmanız çok önemlidir. Temizleme fırçaları derinlemesine bir temizlik sağlama konusunda oldukça başarılıdır. Temizlik sonrası ise mutlaka bir nemlendirici krem uygulamalısınız. Kullandığınız cilt bakım kremlerinin içeriğinde A vitamini olması cilt bakımınız için oldukça önemlidir. A vitamini sayesinde gözenekleriniz açılır ve hücre yenilenmesi sağlanır. Ayrıca A vitamini cildinizin pürüzsüz görünmesi ve renk bozulmasını giderci bir etkiye de sahiptir.

Kaküller

Kaküllerinizin uzun olması yüz hatlarınızı yumuşatmaya yarayacaktır. Ayrıca alnınızda ve göz kenarlarınızda oluşan kırışıklıkları da gizlemeye yardımcı olacaktır. Sert hatları olan bir kakül kesimi yerine katmanlı ve hareketli bir kesim daha doğrudur.

Cilt tonunuz

Makyaj yaparken cilt tonunuz eşitleyici bir ürün kullanmanız çok önemlidir. Göz altı morlukları ya da damarlarınızın belli olduğu yeşil yanaklarınız sizi daha yaşlı gösterecektir. Bu nedenle kullandığınız ürün yüzünüzde bir renk eşitlemesi yapmalıdır.

Ayrıca stick kremsi formüllü highlighter kullanarak cildinize ışıltı katabilirsiniz.

Saçlarınız

Saçlarınız eğer çok kabaran bir yapıda ise bu sizi olduğunuzdan daha yaşlı ve bakımsız gösterecektir. Bunu önlemek için kuru şampuan kullanabilirsiniz. Kuru şampuan saçlarınızın daha düzgün bir şekilde şekil almasını sağlayacaktır. Yada saçlarınızı daha sık at kuyruğu şeklinde toplayabilirsiniz.

Saçlarınızı yıkarken son durulama suyunuz mutlaka soğuk olmalıdır. Bu saçlarınızın daha sağlıklı ve parlak görünmesini sağlayacaktır.

Tırnaklarınız

Tırnak etlerinizin nemli olması ve kalkık olmaması bakımlı bir el için dikkat edilmesi gerekenlerin başında gelir. O nedenle tırnak bakımını düzenli olarak yapıyor olmanız çok önemlidir. Nude oje her yaşa uygundur ve genç bir görünüm sağlayacaktır.

Göz farı

Göz makyajı yaparken alt kirpik çizginizin olduğu bölgeye yumuşak gölgeli bir far sürün. Böylece bir gölge yanılsaması yaratabilirsiniz.

Ayrıca göz altındaki morluklarınızı mutlaka bir kapatıcı ile kapatmalı ve cilt tonu eşitlemesi yapmalısınız.

Kolajen takviyesi

20 yaşınızdan sonra vücudunuzdaki doğal kolajen üretimi her yıl %1 oranından azalmaya başlar. Buda cildinizin daha hassas hale gelmesine neden olur. O nedenle kolajen üretimini desteklemek için kolajen takviyesinde bulunmanız gerekmektedir.

Fondöten seçimi

Ağır ve mat fondötenler kırışıklıklarınızı daha fazla vurgulayacağı için bunun yerine renkli bir nemlendirici kullanmanız daha doğrudur. Yada nemlendiricili bir fondöten tercih etmenizde fayda vardır.

Elleriniz

50’li yaşlara geldiğinizde artık ellerinizi yaşlandığını fark edeceksinizdir. Ellerinizin üzerinde cilt lekeleri oluşmuş olabilir. Eğer bu durum sizi aşırı derecede rahatsız ediyorsa lazer tedavisi ile bu görüntüden kurtulabilirsiniz.

Allık

Allık sürerken her zaman ‘gülümse’ tekniğini uygulamalısınız. Yüzünüzde mutlu bir sırıtış ifadesi sağlayarak elmacık kemiklerinizin yerlerini daha kolay bulabilirsiniz. Böylece doğru noktalara allığınızı uygulamış ve doğal bir görüntü elde etmiş olursunuz.

Çalışın

Hareket etmek, bir işle uğraşmak, aktivitelere katılmak genç kalabilmenizin püf noktalarından biridir. Çünkü ne kadar aktif bir yaşantınız olursa kendinizi o kadar genç ve enerjik hissedebilirsiniz. O nedenle sağlığınız el verdiği sürece emekli olmayı aklınızdan geçirmemenizde fayda var.

Göz kalemi

Siyah ve likit göz kalemleri gözlerinizi daha küçük göstereceği için bunun yerine gri bir göz kalemi kullanmanız daha etkili bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır.

Göz altı torbaları

Göz altı torbaları sizin olduğunuzdan daha yaşlı görünmenize sebep olmaktadır. Bunun için göz altlarınıza dolgu yaptırıp daha genç bir görüntü elde edebilirsiniz.

Detoks suyu için

Cildinizin daha sağlıklı ve genç görünebilmesi için içtende bakım uygulamanız çok önemlidir. Yeşil sebzelerden oluşan detoks suları içmeniz daha sağlıklı bir vücuda sahip olmanızı sağlayacaktır.

Ayrıca genel beslenme şeklinize de çok dikkat etmeli ve sağlıksız gıdalardan uzak durmalısınız.

Göz makyajı

Göz pınarlarınıza beyaz göz kalemi sürmeniz göz çevrenizi daha büyük ve aydınlık gösterecektir. Böylece daha genç bir görünüm elde edeceksiniz.

Zihniyetinizi değiştirin

Yaşlanma meselesi aslında tüm bu bakım uygulamalarından da öte bir zihniyettir. Eğer siz kendinizi yaşlanmış hissederseniz hiçbir bakım uygulaması genç görünmenizi sağlamayacaktır. Önemli olan o gençlik enerjisini içinizde hissetmenizdir. İçinizdeki ışıltı zaten dışınıza da yansıyacaktır.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.