Daha Uzun Görünmek İçin Nasıl Giyinmeliyiz?

Anasayfa / Alışveriş / Daha Uzun Görünmek İçin Nasıl Giyinmeliyiz?
Daha Uzun Görünmek İçin Nasıl Giyinmeliyiz?

Kısa boylu olmak doğuştan gelen ve değiştirilemeyecek bir özellik olduğundan dolayı maalesef bizde bazı giyim hileleriyle daha uzunmuş gibi görünmemizi sağlayabiliriz. Çünkü yanlış seçilen kıyafetler zaten kısa olan boyumuzun daha da kısa görünmesini sağlayabiliyor. Buna çok dikkat etmeliyiz.

Uzun görünmek için başvurulan en klasik yöntem topuklu ayakkabı giymektir. Fakat doğru kıyafeti seçmediğiniz sürece topuklu ayakkabı sizi olduğunuzdan da kısa gösterebilir. Buda daha kötü bir görüntüye sebebiyet verir.

V yaka parçalar

Üst giyimde V yaka parçalar tercih etmeniz boyunuzu daha uzun ve sizi daha ince gösterecektir. Bu nedenle mümkün olduğunca V yaka giysiler kullanmaya çalışın.

Maxi Etekler

Maxi etekler bileklere kadar olduğu için sizi olduğunuzdan daha uzun gösterecektir. Fakat kesinlikle kabarık olmamalı. Çünkü etekteki kabarıklık boyunuzu kısa gösterecektir. Renk tonu olarak da siyah yada koyu tonları tercih etmeniz sizi hem ince hem de uzun gösterir.

Kısa Saçlar

Saçlarınız ne kadar uzun olursa bu durum boyunuzu bir o kadar daha aşağıya çekeceği için mümkün olduğu kadar kısa saç modellerini tercih etmelisiniz. Ama uzun saçtan vazgeçemem diyorsanız da saçınızı tepeden at kuyruğu yada topuz şeklinde toplayarak kullanabilirsiniz.

Etek – Elbise

Elbise ve etekte kısa olmasına dikkat edilmelidir. Dizinizin üzerinde olmalıdır boyu. Diz altı modeller bacak boyunuzu keserek daha kısa görünmenize neden olur. Ayrıca düşük bel eteklerden de uzak durmalısınız . yüksek bel etekler boyunuzu daha uzun gösterecektir. Ve bu eteklerin altına giyilen topuklu ayakkabılar ile oldukça uzun görünebilirsiniz.

Küçük çantalar

Mümkün olduğunca küçük ebatlı çantaları tercih etmelisiniz. Çünkü çanta ne kadar büyük olursa boyunuzu bir o kadar aşağıya çekecektir.

Feminen ayakkabılar

Sivri burun ayakkabılar burun kısmı ileriye doğru uzadığı için sizin daha uzun görünmenizi sağlayacaktır. Ten renginde olan ayakkabılarda aynı şekilde sizi uzun göstermeye yardımcı olacaktır.

Tek renk kombinler


Kısa boylu bayanlar tek renk kombinleri tercih etmelidir. Çünkü farklı renkler vücudunuzu ikiye bölerek daha kısa görünmenize neden olur. Parlak renkler yerine daha koyu tonları tercih etmelisiniz.

 Yüksel bel pantolonlar

Kısa boylu bayanlar daha çok bele ve kalçaya tam oturan pantolonları tercih etmeli. Flare denilen bu pantolon tipleri aşağıya doğru bollaştığı için daha uzun gösterir. Düşük bel yerine mutlaka yüksek bel pantolonlar tercih edilmeli.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.