Daha Zayıf Görünmenizi Sağlayacak Hileler

Anasayfa / Alışveriş / Daha Zayıf Görünmenizi Sağlayacak Hileler
Daha Zayıf Görünmenizi Sağlayacak Hileler

Eğer vücudunuzu gerçekten iyi tanırsanız ve ona uygun giyinirseniz bir iki beden daha ince görünmeyi başarabilirsiniz. Örneğin boyunuz çok uzunsa ama alt ve üst bedeninizde bir orantısızlık varsa tek parça tulum ya da elbise giyerek bu orantısızlığı yok edebilirsiniz.

Kadınların en çok problem yaşadığı konu bacak bölgesidir. Eğer bacaklarınızın biçimsiz ve kalın olduğunu düşünüyorsanız diz altı etek ya da elbiseler giyebilirsiniz. Bu bile sizi rahatsız ediyorsa maxi boy etek ve elbiseler ile bacaklarınızı kapatarak bu sorunu tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Son yıllarda geçmişin modası geri döndü diyebiliriz. 60’lı ve 70’li yılların giysileri yine çok popüler durumda. Örneğin omuzlarınızın çok geniş olmasından şikayetçiyseniz bu durumu 70’li yıllarda da moda olan o geniş kenarlı şapkalar ile kurtarabilirsiniz. Şapkanın geniş olması dikkati omuzlarından alıp şapkaya yöneltecektir. Aynı zamanda bu geniş şapkanın ilgi çekici olması sebebi ile belinizde daha ince görünecektir.

Bacaklarınızın kısa oluşundan şikayet ediyorsanız asla bilekten bağlı ayakkabılar giymemelisiniz. Bunun yerine ayakkabı bantı ayakkabınızın burnuna yakın olan modelleri tercih etmelisiniz. Bacak boyunuzu daha uzun göstermek için düz kesim ve boru paça pantolonlar giymelisiniz.


Uzun süredir kilo vermekte sorun yaşıyor ve kalın bir gövdenizin olduğundan şikayetçiyseniz korse biçimli giysilerden faydalanabilirsiniz. Önden fermuarlı giysilerde vücudunuzu ikiye bölerek göz yanılgısı ile sizi daha ince gösterecektir.

Bel ve karın bölgesinde fazlalıklarınız varsa kalın ve gösterişli deri kemerler kullanabilirsiniz. Bu dikkati belinizden alıp kemere yoğunlaştıracağı için belinizi daha ince gösterecektir.

Örneğin büyük boy bir çanta ile de daha ince gözükme imkanı sağlayabilirsiniz. Kıyafetlerinizdeki detaylara da çok dikkat etmelisiniz.

Bel bölgesinde bulunan desen ya da detaylar sizi olduğunuzdan daha ince ya da tam tersi daha kilolu gösterebilir. Bu ince noktaya çok dikkat etmelisiniz.

Kol bileğinizin çok ince olduğunu düşünüyorsanız geniş kadranlı saatler takabilirsiniz. Bu bileğinizi daha dolgun gösterecektir.


Bacaklarınızı daha uzun göstermek için son dönemin modası olan yüksek bel pantolonları tercih edebilirsiniz.

Basenlerinizden şikayetçiyseniz pantolon üzerine uzun blazer ceket ya da uzun hırkalar giyebilirsiniz. Bu sizi daha uzun ve ince göstermeye yarayacaktır.

Armut tipi bir vücuda sahipseniz geniş pileli ve kloş etekler tam size göre. Yada üzerinize tam oturan ve bel kısmında detaylar buluna bir elbisede sizi daha ince gösterebilir.

Omuzlarını çok dar ise kayık yaka giysileri tercih etmelisiniz. Bu omuzlarınızın daha geniş görünmesini sağlayacaktır.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.