Deniz Feneri Yolu

Anasayfa / Kitap / Deniz Feneri Yolu
Deniz Feneri Yolu

Kitabın yazarı: Debbie Macomber

Sayfa sayısı: 416

İlk basım yılı: 2016

Deniz feneri yolu – Okuyucu yorumu:

“Debbie Macomber’ın kitaplarını ne kadar sevdiğimi defalarca söylemiştim. Kitaplığımda okunmak için sırada bekleyen bir ton kitap olduğundan bayağı geriden geliyorum ama olsundu, böylesi de güzeldi. Ve bir hikayenin daha sonuna gelinmişti..

Günlük yaşamın karmaşası, derdi tasası ile zaten kafa bir dünya doluyken bilimsel, edebi ya da çok atraksiyonlu yorucu kitaplar okuyasım gelmiyor şahsım adına. O yüzden bu tarz romanları tercih ediyorum. Çünkü kafa dağıtıyor, huzur veriyor, ne kadar kötü şey yaşarsak yaşayalım bir çıkış yolu hep vardır mesajı veriyor. Kısacası yaşama dair umut vaat ediyor. Hepimizin ihtiyacı da bu değil mi zaten. Derdimize derman olabilecek bir şey olsun, arada mutlu sonla biten hikayelerle anlık da olsa şu kahrolası dünyaya pozitif bakabilelim. Debbie bize tam da bunu sağlıyor işte.

Cedar Cove serisinin ilk kitabı bu. Olivia, Jack, Grace, Charlotte, Justine ve Cecilia ile ilk tanışmamız. Yani yazarın Cedar Cove serisine ait diğer kitaplarına denk gelmişseniz ilk önce bu kitaptan başlasanız daha doğru olur. Okurken kahramanları çok sevip sanki bu kasabada yaşıyor ve onlarla tanışıyormuşsunuz gibi hissedeceksiniz.

Birbirinden farklı birçok karakter yer alıyor hikayede. Herkes bir parça kendinden bir şey bulsun, pay çıkarsın diye. Bir bakıyoruz aynı biz. Başımıza gelenler onunda başına gelmiş. “O nasıl dayanmış, başa çıkmış, ben n’apmışım” diye kıyaslama yapıyoruz. O bir şekilde mutlu olmanın yolunu bulup kazanıyor savaşı. Ee, o zaman biz neden yapamayalım ki? Bizde kendi savaşımızı kazanıp mutlu olabiliriz. İnanırsak her şey mümkün. Ne duruyoruz o halde?”

Kitaptan alıntılar:

“Biri ona inanmanı söylüyorsa genelde inanmamanı gerektiren bir durum vardır.”

“Hayatta değerli olan her şey risk taşır.”

“Suçluluk ve vicdan azabından daha iyi bir kanıt olamazdı.”

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.