Doğal Taşların Faydaları

Anasayfa / Psikoloji / Doğal Taşların Faydaları
Doğal Taşların Faydaları

Günümüzde doğal taşların kullanımı özellikle kadınlar arasında oldukça yaygın hale gelmeye başladı. Doğal taşlar genellikle aksesuar olarak satılmaktadır. Enerji açısından birçok faydası olduğu için doğal taştan yapılmış aksesuarlar büyük ilgi görmektedir.

Yeryüzü çekirdeği sürekli hareket halindedir. Magma dış yüzeye ulaşmaya çalışırken soğuyup bu süreçte çeşitli minerallerle bir araya gelerek doğal taşları ve kristalleri oluşturmaktadırlar. Tabi bu doğal taşların oluşumu milyonlarca yıl sürmektedir. Ve bu süreçte sürekli olarak bir manyetik enerji depolamaktadırlar. İşte bu depoladıkları enerjide fiziksel ve ruhsal açıdan insanlara fayda sağlamaktadır.

Doğal taşlar milattan önceki yıllarda dini ritüel amacı ile kullanılmaya başlanmıştır. Günümüzde ise biz pozitif enerjiler verebilmesi amacı ile aksesuar olarak kullanılmaktadır.

Doğal taşları muhafaza ederken parfüm, temizlik ya da makyaj malzemesi gibi kimyasallarla temas etmemesine çok dikkat etmelisiniz.

Doğal taşların faydaları:

Kehribar

Kehribar bir şifa taşı olarak bilinir. Ağrıyı alan bir özelliği vardır. Özelliklede boğaz bölgesi ve tiroid bezlerinin bulunduğu bölgede çok etkilidir. Bebeklerde diş çıkarma döneminde çok sık kullanılır. Hem ağrısını azaltma hem de ağız salyasını azaltma açısından çok etkilidir. Ancak bebeğin koparıp yutma ya da boğulma gibi durumlarına karşı çok dikkatli olmalısınız.

Kristal Kuvars

Pozitif enerji toplama ve negatif enerjiden kurtulma açısından çok etkilidir. Ortamda bulunan radyasyonu emer. Bilgisayar başında çalışıyorsanız mutlaka yanınızda bulunması gereken bir taştır.

Ametist

Ametist, taşı enerji, mutluluk, huzur ve canlılık gibi pozitif etkiler sağlar. Sizi olumsuzluklardan ve negatif enerjilerden korur.

Pembe Kuvars

Pembe kuvars taşı çok sevgi dolu bir taştır. Kalbinizi rahatlatır. Ve insanlara karşı sevgi dolu olmanızı sağlar. Duygularınız dengelemeye yarar. Ayrıca hücreleri yeniler ve bedenin direncini arttırır.

Lal Taşı

Granat taşı olarak da bilinir. Bordo ve kırmızı renkleri en çok bilinen çeşitleridir. Unutkanlığı önleyici bir özelliğe sahiptir. Ayrıca kan dolaşımını düzenler ve kanı temizlemeye yardımcı olur. Bunun yanı sıra huzur ve şefkat duygusu oluşmasını sağlar.

Ay Taşı

Ay taşı denge konusunda çok etkilidir. Ruhsal ve fiziksel dengeyi kurabilmenize yardımcı olur. Kadınlarda doğumu kolaylaştırma ve regl düzeni ve menopoz dönemini kolaylaştırıcı etkileri mevcuttur.

Güneş Taşı

Yaşama gücü, enerji ve sağlık veren bir taştır. . Ay taşı ile birlikte kullanırsanız etkisini daha da artırır.

Aventurin

Şans taşı olarak bilinir. Fiziksel gücü arttırır. Duygusal açıdan denge sağlar. Bunun yanı sıra hafıza, göz sağlığı ve tansiyon gibi problemlere de çok iyi gelir.

Doğal taşların kullanımı:

• Taşınızı satın aldıktan sonra etkisinden faydalanabilmek için öncelikle iyice temizlemelisiniz.
• Taşınıza bir başkasının dokunmasına asla izin vermemelisiniz. Çünkü bu dokunan kişinin enerjisinin sizin enerjinize karışmasına sebep olabilir.
• Bir taşı kullanmaya karar vermeden önce etkilerini çok iyi araştırmalısınız. Her taş size uygun olmayabilir.


• Taşın etkisinden faydalanabilmek için taşın teninize temas etmesi gerekmektedir.
• Herhangi bir rahatsızlığın tedavisi için kullanıyor olmanız asla kesin bir çözüm değildir bunu unutmamalısınız. Öncelikle bir hekime danışıp gerekli tedaviye başlamanız gerekmektedir. Doğal taşları sadece ek tedavi olarak kullanabilirsiniz. Sadece taşlardan medet umarak tedavinizi geciktirmek gibi bir hataya düşmemelisiniz.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.