Doğal Yöntemlerle Sağlıklı Saç Uzatma

Anasayfa / Güzellik / Doğal Yöntemlerle Sağlıklı Saç Uzatma
Doğal Yöntemlerle Sağlıklı Saç Uzatma

Saçlarınızın uzun ve ışıl ışıl görünmesi güzel ve bakımlı görünebilmeniz açısından çok önemlidir. Çünkü saçlarımız yüzümüz ve cildimizin güzelliğini tamamlayan parçadır. Ama maalesef birçok etken saçlarımıza zarar verir ve yıpranmış bir görüntüye sahip olmasına neden olur.

Saç şekillendiriciler, hava kirliliği, düzensiz beslenme ya da stres gibi birçok faktör saç sorunlarına neden olur ve hayal edilen uzun saçlara kavuşmamızı engeller. Ancak sağlıklı ve uzun saçlara sahip olmak imkansız değil doğal yöntemlerle uzun ve sağlıklı saçlara kavuşabilmeniz mümkün.
Tabi bunun için öncelikle saç boyatmaktan, saça şekil vermek için ısı kullanmaktan ve saçınız için uygun olmayan ürünleri kullanmaktan vazgeçmelisiniz.

Saçlar normal şartlarda her ay en fazla 2-3 cm kadar uzayabilmektedir. Ama bazı uygulamalar ile bu ölçüyü artırabilmek elinizde.

Beslenmenize Dikkat Edin

Saçlarınızın hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzamasını istiyorsanız protein ağırlıklı beslenmelisiniz. Et, süt, yumurta gibi protein açısından zengin olan besinlere ağırlık vermeniz saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlar

Ilık Su ile Yıkayın

Banyo sırasında çok sıcak ya da çok soğuk su ile yıkamanız saçlarınıza zarar verecektir. Mümkün olduğunca ılık su kullanarak saçlarınızı yıkamaya dikkat etmelisiniz.

Saçınıza Masaj Yapın

Şampuan reklamında görüldüğü gibi saç diplerine masaj yaparak saçınızı yıkamanız daha hızlı uzaması açısından çok etkilidir. Saç masajını sadece banyo esnasında değil normalde de aklınıza geldikçe uygulamanızda fayda var.

Bitkisel Bakımlar

Zeytinyağı ve argan yağı gibi saç için faydalı bitkisel yağlar ile saçınızı besleyip daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz.

Kırıklarınızı Aldırın

Saçlarınızın hızlı uzaması için kırıklardan kurtulmanız şart. En az 3 ayda bir saç uçlarınızdan 2-3 cm aldırmanız saçınızın daha hızlı uzamasını sağlar.

Hızlı Saç Uzatan Maske Tarifi

Malzemeler:

• 1 yumurta
• 1 yemek kaşığı süt
• 1 yemek kaşığı zeytinyağı
• 1 yemek kaşığı argan yağı
• 1 yemek kaşığı bal

Hazırlanışı:

Öncelikle yumurtayı iyice çırpıyoruz. Daha sonra. Diğer malzemeleri de ilave edip iyice karıştırıyoruz. Hazırladığınız bu maskeyi parmak uçlarınızla saç derinizden başlayıp tüm saçınıza uygulayın. 15-20 dakika kadar bu maskeyi saçınızda beklettikten sonra saç tipinize uygun bir şampuan ile ılık suyla yıkayın. Haftada 1 kez düzenli olarak bu maskeyi uygulamanız saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlayacaktır.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.