Düğün, Nişan ve Kına Hediyelikleri

Anasayfa / Alışveriş / Düğün, Nişan ve Kına Hediyelikleri
Düğün, Nişan ve Kına Hediyelikleri

Hediyeleşmek Türk örf ve adetlerindendir ve günümüzde de en güzel şekilde devam ettirebilmekteyiz. Bu hediyeleşme geleneği nişan, kına, düğün gibi organizasyonlarımızda da yapılmakta. Küçük bir hediye ile amacımız hem en mutlu günümüze ait bir anının sevdiklerimizde de bulunması hem de onları mutlu etmek.

Her bütçeye uygun olarak birbirinden farklı tasarımlar bulunmakta. Marifetli hanımlarımız internetten yardım alarak yada kurslara giderek bu konuda çok güzel tasarımlar üretmekte.

Düğünlerde dağıtılan bu ufak hediyeler sevdiklerimize bizden anı olarak kalmakta.

Örneğin; badem şekeri ve deniz temalı objeler tül ile süslenerek maliyet açısından çok uyguna mal olmakta. Eğer deniz temalı bir düğün organize edilmişse bu hediyelik tam size göre.

Günümüzde popüler hediyelikler arasında lavanta keseleri gelmekte. Kadife, dantel yada çuval kumaşların içerisine lavanta ve elyaf konularak yapılan bu güzel kokulu hediyeliklerde oldukça şık durmakta. Üzerini çiçek yada kurdela ile süsleyerek te şıklığınızı tamamlayabilirsiniz.

Metal minik kafeslerin içine çiçek yada kuş konulan hediyeliklerde oldukça hoş.

Son dönemlerde kaktüs ve sukuletlerde hediyeler arasında yerini almakta.

Düğün için olmasa da kına ve nişan için daha uygun olan hediyelikler başında minik el aynaları gelmekte.

Maliyet açısından uygun olan bir diğer hediyelik ise kokulu taşlardır. Ve kendiniz kolaylıkla kalıplar alarak evde yapabilirisiniz. Hediyelik eşya malzemeleri satan dükkanlardan beğendiğiniz bir kalıbı ve koku esansını alarak kendi emeğiniz ile bir hediyelik kokulu taş hazırlayabilirsiniz.

Minik şişelerin içine kolonya, renkli su yada parfüm konularak da çok şık tasarımlar oluşturabiliriz. Şişenizi dantel yada çiçeklerle süsleyerek güzel bir hediyelik elde edebilirsiniz.

Genelde aile arası ev ortamında yapılan kız isteme merasimlerinde verilebilecek hediyeliklerden biride içine kahve, şeker, bal, reçel gibi malzemeler konulan minik şişe yada kavanozlardır.

Minik oyuncak arabaları gelin arabası şeklinde süsleyerek te çok güzel bir hediyelik oluşturabiliriz. Ama bu maliyet açısından biraz daha yüksek bütçe gerektirebilir.

Maliyeti en az olan hediyelikler keçe ile yapılanlar. Keçelerle istediğiniz modelle harika magnetler yapabilirsiniz.

Her bütçeye uygun şekilde hediyelikler mevcut. Zaten önemli olan gelen misafirlerinizi düşünüp onlara bir şey sunmuş olmak. Küçük bir hediyede olsa bu özel günlerde bu tarz şeyler çok önemli detaylardır.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.