Duş Sonrası Kabaran Saçlar İçin Çözümler

Anasayfa / Güzellik / Duş Sonrası Kabaran Saçlar İçin Çözümler
Duş Sonrası Kabaran Saçlar İçin Çözümler

Gün içerisinde toz, kir ve nemden dolayı kötü görünen saçların tek çözümü yıkamaktır. Hatta bazı kadınlar bu etkenlerden rahatsızlık duyduğu için günde birkaç kez bile duşa girebilmektedir. Temiz bir saç bu duruma çözüm oluştururken banyodan sonra kabarıp elektriklenen saçlar ise bir problem oluşturmaktadırlar. Özelliklede sınırlı bir zamanınız varsa ve saçınız kabarıp elektriklenmişse çok can sıkıcıdır. Ama bu can sıkıcı durumdan da kurtulmanın elbette bazı çözüm yolları mevcut.

Duştan Sonra Saçınızın Kabarmasını Nasıl Önlersiniz?

Saçlarınızı yıkadıktan sonra kendiliğinden aldığı şekil tabi ki saç yapınızla alakalı bir durumdur öncelikle. Bazılarınız duştan çıktıktan sonra dümdüz fönlü gibi ya da dalgalı dursa bile harika bir görüntü sergilerken bazılarınız ise kabaran ve elektriklenen saçları yüzünden kimsenin bu şekilde onu görmemiş olmasını diler. Çözüm ya her defasında fön ve mala gibi saça daha çok zarar verecek yöntemleri uygulamakta bulur ya da saçını toplayarak mümkün olduğunca bu kabarık görüntüyü kamufle etmeye uğraşır.

Saçın yapısıyla alakalı olduğu kadar kullanılan şampuan ya da saç kremleri de buna etki ediyor olabilir. O nedenle kullandığınız saç bakım ve hijyen ürünlerini saçınızın yapısına uygun olmasına dikkat etmelisiniz.

Saçlarınızın kabarmaması için yıkama esnasında çok sıcak ya da çok soğuk su ile yıkamaktan kesinlikle kaçınmalısınız. Çünkü çok sıcak ya da çok soğuk su saçınızın kabarmasına neden olur. Bu nedenle ılık su ile saçınızı yıkamaya dikkat etmelisiniz.

Banyodan çıktıktan hemen sonra saç kurutma makinası, fön ya da maşa gibi ürünler kullanmayın. Önce saçınızı bir havluya sarıp 15-20 dakika bu şekilde bekleyin. Havlu saçınızdaki fazla suyu emsin. Daha sonra saçınızı kurutmaya başlamadan önce kalın uçlu bir tarak ile hafifçe tarayın.

Eğer saçlarınız çok kabaran bir yapıda ise kısa ve katlı kesimlerden uzak durmanızda fayda var. Mümkün olduğunca düz kesim bir saç modelini tercih etmelisiniz. Ayrıca kakül ya da perçemlerde kabaran saçlar için çok iyi bir tercih sayılmaz. Saçınızı daha da kabarık gösterebilir.

Saçınızın kabarık görüntüsünden hoşlanmıyorsanız saç modeli olarak topuz ya da örgü gibi modelleri tercih edebilirsiniz. Bu sayede kabarık bir saç görüntüsü canınızı sıkmaz.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.