Ekonomik Kış Alışverişi Tüyoları

Anasayfa / Alışveriş / Ekonomik Kış Alışverişi Tüyoları
Ekonomik Kış Alışverişi Tüyoları

Soğuk havalar ve kış kendini göstermeye başladığına göre kış hazırlıklarımızı da tamamlamanın zamanı gelmiş bulunmakta. Yeme içme konusunda nasıl kışlık hazırlıklar yapılıyorsa giyim konusunda da bir takım ihtiyaçlar ve hazırlıklar yapılması şarttır. Ama bunları yaparken en ekonomik haliyle nasıl olur bunun püf noktalarına bir göz atalım.

Kış için gerekli yiyecekleri yaz ayından alıp dolaplarınıza stok yapmanızda fayda var. Sebze ve turşuları yazdan hazırlayıp dondurucularda yada erzak dolaplarında saklayabilirsiniz. Bu sayede hem kış ayında mutfak masraflarınız azalır hem de yemek konusunda bir çok çeşit söz konusu olur ne yemek yapsam sıkıntısından kurtulursunuz.

Yiyecek konusunda olduğu gibi giyecek konusunda da sezon sonları indirimlerinden faydalanıp aldığınız giysiler ile bir sonraki sezona her şeyiniz hazır halde geçiş yapabilirsiniz. Yaz sonunda kışlık giysiler, kışında yazlık giysilerde gerçekten büyük indirimler yapılmakta. Mağazalardaki bu faydalı sezon sonu indirimlerini kaçırmakta fayda var. Ekonomik alışverişlerin en önemli noktası gerçekten ihtiyacınız olan ürünü almanız. Lüks harcama denilen gereksiz şeylerden kaçınmalısınız. Bir ürünü almak istediğinizde gerçekten acil mi ihtiyacınız var mı bunu net bir şekilde değerlendirin. Eğer o an aciliyetiniz yok ise bir süre erteleyin. Zaten o anlık hevesle istediğiniz bir şeyse daha sonra aklınıza bile gelmeyebilir. Acil ihtiyaçlarınıza her zaman öncelik tanıyın.

Almak istediğiniz ürünlerin fiyatlarını bir süre takip edin. Aynı ürünü satan farklı markalardaki yada mağazalardaki fiyatları karşılaştırın. Ve indirim zamanlarını takip ederek ürünün alabileceğiniz en uygun fiyata almanın zamanını yakalayın.

Ve tabi ki her sezon yeni şeyler alacaksınız yada stoklar yapacaksınız diye bir şey yok. Elinizde bulunan ürünleri kullanılabilirliği var ise hemen atmak yerine nasıl değerlendirebilirim diye düşünmelisiniz. Böylece gereksiz yere para harcamamış olursunuz.

Eğer marka takıntısı olan biri değilseniz kıyafet alışverişleri için pazar yerlerini de tercih edebilirsiniz. ‘Sosyete pazarı’ diye bilinen bazı semt pazarlarında mağazaları aratmayacak ölçüde kaliteli kıyafetler satılmaktadır. Etikette bilindik bir isim yazmıyor olabilir ama önemli olan burada ürünün kalitesi ise neden daha fazla para veresiniz ki. Hem zaten o etiket kısmını bir çoğumuz rahatsız edici olduğu için kesip atmıyor muyuz?

Kıyafet satın aldığınız mağaza zorunlu barkod sistemi ile satış yapmıyorsa pazarlık yöntemini uygulamaya geçirmeyi asla ihmal etmeyin. Ürünü daha indirimli almak için bir şansınız varsa neden kullanmayasınız ki. Pazarlık yapmak kesinlikle ayıp değil bunu sakın aklınızdan çıkarmayın. 1 Lira bile daha ucuza almış olsanız inanın çok mutlu olacaksınız ve kendinizi şanslı hissedeceksiniz.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.