Eski Sevgiliniz Neden Sizinle Arkadaş Kalmak İstiyor?

Anasayfa / Aile-İlişkiler / Eski Sevgiliniz Neden Sizinle Arkadaş Kalmak İstiyor?
Eski Sevgiliniz Neden Sizinle Arkadaş Kalmak İstiyor?

İlişkiniz sona erdiğinde eski sevgilinize karşı olan hisleriniz ilişkinin bitiş durumuna göre değişir. Eğer çok acı verici durumlar yaşanmış ise ona karşı öfke, kırgınlık hatta nefret hisleri barındırıyor olabilirsiniz. Ancak bazı ilişkiler daha az yaralayıcı sebepler ile saygı çerçevesinde biter ve taraflar birbirine karşı kötü duygular beslemez. Sonu nasıl biterse bitsin geçmiş ilişkinizi iyi bir şekilde anımsamanızı sağlayabilir.

Ve bazen eski sevgili hala sizinle görüşmeyi ve arkadaş kalmayı istiyor olabilir. Peki, bu arkadaş kalmak istemesinin altında yatan gerçek neden ne olabilir? Yada eski sevgilinizle arkadaş kalabilmeniz mümkün müdür?

Eski sevgilinizin sizinle arkadaş kalmak istemesinin asıl amacının ne olduğunu anlamanın yolları:

Çok kötü bir şekilde sonlanan bir ilişki ise; aradan bir süre geçtikten sonra artık sizinle barış elde etmek ve yaşanan kötü anları unutturmak istiyor olabilir.

Eğer eski sevgilini ile ortak bir çevreye sahipseniz aynı ortamlarda denk gelme ihtimalinize karşı durumu daha kolay bir hale getirmeye çalışıyor olabilir. Yada arada bir sosyal paylaşımlarınızı beğenmek, size mesaj atmak ya da karşılaştığınızda selamlaşabilmek kendini daha iyi hissetmesini sağlayacaktır. Sizde aynı görüş ve duygu içerisinde iseniz bu şekilde bir arkadaşlık söz konusu olabilir.

Sevgili olduğunuz kişi ile ilişkiniz sırasında aynı zamanda iyi bir arkadaş olabilmeyi başarmışsanız sizin arkadaşlığınızı kaybetmek istemiyor olabilir. Sizinle sevgili olmaktan çok sizinle olan arkadaşlığı daha önemlidir. Ve bu arkadaşlığı kaybetmek istemiyordur.

Ayrılık esansında birbirinize çok kırıcı ve saygısızca davranmış olabilirsiniz. Ancak aradan geçen süre içerisinde duygu ve düşünceleriniz değiştiğinde her şeye çok farklı bir açıdan bakabilirsiniz. Eski sevgiliniz sizinle arkadaş kalmak istediğini söylüyor ise ayrılık kararından pişmanlık duyuyor ve sizi yeniden elde edebilme ihtimaline sahip olmak istiyor olabilir.

Eğer sizde aynı duygu ve düşünce içinde iseniz ona ikinci bir şans verebilmenin bir yolu olarak arkadaş kalmayı kabul edebilirsiniz.

Yeni bir ilişkiye başlayana kadar duygusal destek olarak sizi yanında bulundurmak istiyordur. Sizi yeni bir ilişkiye geçene kadar bir durak olarak kullanma amacındadır ve eğer bu durumun farkında iseniz kendinizi asla kullandırtmayın.

Eğer her ikinizde başka bir ilişkiye başlamamışsanız sizi sadece cinsel ihtiyaçlarını karşılamak amaçlı hayatında tutmak istiyordur. Tabi her iki tarafta aynı görüşte ise ortada bir sorun olmayabilir. Ancak sizi sadece cinsel açıdan kullanmaya kalkması çok da doğru bir tutum değildir. Bir ilişkiye başlayıp sizi cinsel açıdan artık istemediğini fark ettiğinizde durum çok kırıcı bir hal alabilir.

Sizinle sevgili olup bağlılık ve sadakat içinde bir ilişki yürütmek istemez ancak sizden de bir türlü vazgeçemezler. Bu aynı anda her şeyi isteyen bir insanın sergilediği davranış biçimidir. Canı istediği gibi sizinle takılıp hiç bir sorumluluk almayacaktır. Ancak sizi bu şekilde kullanması çok doğru değildir.

İlişki bitiminde yaşamında meydana gelen değişimlerden hoşlanmıyordur. Ve bazı alışkanlıkların değişmesini istemiyordur. Sizin hala onun yaşamında bir yerler olmanız kendini güvende hissetmesini sağlıyordur. Ancak durumun böyle olması sizin için doğru değilse ve sizin duygularınıza zarar veriyorsa bunun olmasına izin vermemelisiniz.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.