Evcil Hayvanınıza Uygun Ev Dekorasyonu

Anasayfa / Hayvanlar-Bitkiler / Evcil Hayvanınıza Uygun Ev Dekorasyonu
Evcil Hayvanınıza Uygun Ev Dekorasyonu

Eğer evcil hayvan besliyorsanız o sizin en yakın arkadaşınız haline gelmiş hatta evinizin bir ferdi durumdadır. Onun ev içerisinde rahat ve güvende hissetmesi için elinizden geleni yapmalısınız. Tıpkı çocuklarınızın olduğu gibi evcil hayvanınızın da tüm sorumluluğu sizin üzerinizdedir. Onların ihtiyaçlarını karşılamak ve onlara rahat bir hayat sunmak zorundasınız. Bu nedenle evinizin dekorasyonu konusunda da evcil hayvanınızın ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurarak hareket etmek zorundasınızdır. Çünkü orası sadece sizin değil onunda yaşam alanıdır.

Peki, durum böyle olunca ev dekorasyonunuz evcil hayvanınıza göre nasıl olmalı?

Evcil hayvanınıza göre evinizde bir alan oluşturuyorsanız eşyalarını onların ihtiyaçları doğrultusunda belirlemelisiniz. Örneğin boyları aşmayacak eşyalar seçmelisiniz hayvanınız için. Mama kapları ve tuvalet ihtiyaçlarının giderdiği alanlar sürekli kontrol edilmeli ve temiz tutulmalı.

Ayrıca evcil hayvanlarınız için tasarladığınız alanlar canlı renklerden oluşmalı ve onun ilgisini çekebilecek objeler bulundurmalısınız. Canlı renkler hayvanınızın daha çok ilgisini çeker ve onun eğlenceli zaman geçirmesini sağlar. Bu sayede hayvanınız mutlu olur ve onun mutluluğu emin olun size de yansıyacaktır.

Eğer evinizde yeriniz müsaitse evcil hayvanınız için ayrı bir yer minik ev inşa edip içine girip uyumasını sağlayabilirsiniz.

Örneğin kediniz varsa tırnaklarını kaşıyabileceği ipleri bu minik evin dekorasyonuna ekleyebilirsiniz.
Bahçeniz ya da büyük bir terasınız varsa bu alanda da onun için ayrı bir oyun alanı oluşturabilir, mama ve su kapları koyabilirsiniz. Evin dışında da ona ait bir alanın olması hayvanınızın çok hoşuna gidecektir.

Evin ya da bahçenizin belirli kısımlarına kum kapları koymanız eşeleme ve tuvalet ihtiyacı açısından hayvanınızın çok işine yarayacaktır.

Evinizde bunun için yeterli alanınız varsa hayvanınıza özel çeşitli mobilyalarla dekorasyon oluşturabilir. Hayvanınız bu mobilyaların içine girip yatabilir. Ve bu sayede hayvanınızın keyifli zaman geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Kedi, köpek yada kuş besliyorsanız belirli dönemlerde tüy dökme konusunda artış gözlendiğini biliyorsunuz. Bundan dolayı mobilya kumaşlarınızın çıkarılabilir ve kolay yıkanabilir olması çok önemli.

Ayrıca haylaz hayvanlarımız bazen bir şeyleri kırıp dökebiliyorlar. Bu gibi durumlar için kolay ulaşabileceğiniz bir yerde fırça, bez veya ıslak mendil gibi temizlik gereçleri bulundurmakta fayda var.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.