Evde Uygulayabileceğiniz Saç Bakım Önerileri

Anasayfa / Güzellik / Evde Uygulayabileceğiniz Saç Bakım Önerileri
Evde Uygulayabileceğiniz Saç Bakım Önerileri

Saçlarınızın bakımlı olabilmesi için sadece kuaförde yaptırmış olduğunuz bakım yeterli değildir. Evde de saç bakımınıza zaman ayırıyor olmanız saçınızın sağlığı açısından çok önemlidir. Saçların düzenli olarak nemlenmeye ve beslenmeye ihtiyacı vardır. Saçlarınıza sadece yıprandığı zamanlar bakım uygulamanız yeterli değildir. Her zaman saçınızla ilgilenmeniz zaten yıpranmasını önleyecektir. Aksi takdirde saç bakım işleminizde daha da zorlaşır ve saçınızın yeniden sağlıklı hale gelmesi zorlaşabilir.
Evde bulunan malzemeler ile basit kürler, yağlar ve saç bakım losyonları hazırlamanız oldukça kolay.


Saç bakım yağları

Yemeklerde ya da salatalarda kullanmış olduğunuz zeytinyağı cildinizin nemlenmesine yardımcı olduğu gibi saçlarınız içinde çok faydalıdır. Zaten piyasada satılan saç bakım yağlarının birçoğunun içinde yoğun miktarda zeytinyağı bulunmaktadır. Durum böyle olunca neden evde kendi saç bakım yağınızı daha uygun ve basit bir şekilde elde etmeyesiniz ki. Zeytinyağının yanı sıra argan yağı, hindistancevizi yağı avokado yağı ve pamuk yağıda saç bakımı için çok fayda sağlayan doğal yağlar arasındadır. Bu yağları aktarlardan ya da marketlerden kolaylıkla bulabilmeniz mümkün.

Evde saçınız için kolayca saç bakım kürleri hazırlayabilirsiniz. Zeytinyağının içine katacağınız yumurta ile koyu kıvamlı çok güzel bir saç maskesi elde edebilirisiniz.

Saçınızın daha canlı ve parlak görünmesi için bu yağların içine limon suyu ya da sirke ekleyerek saç bakım losyonu yapabilirisiniz.

Bu kürleri haftada birkaç kez düzenli kullanmanız saçınızda büyük farklar yaratacaktır.


Şampuan seçimi

Saçlara bakım uygulamak ne kadar önemli ise saçlarınızı yıkarken kullandığınız şampuanın doğru olması da o kadar önemlidir. Piyasada her saç tipine uygun birçok çeşitte şampuan bulunmaktadır. O yüzden şampuan seçimi yaparken kendi saç tipinizi çok iyi biliyor olmalısınız. Kuru ve yağlı saçlar için üretilmiş olan şampuanların içerikleri birbirinden çok farklıdır. O yüzden saç tipinize göre doğru şampuanı seçmeniz çok önemli.

Örneğin kepek sorununuz varsa buna uygun üretilmiş kepeğe karşı etkili şampuanları satın almalısınız.
Şampuan seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise şampuanın içeriğinde bulunan maddelerin mümkün olduğunca doğal olmasıdır.

Saç Bakım Kremleri

Saç kremleri de aynen şampuanlarda olduğu gibi kişinin saç tipine uygun şekilde üretilmiştir. Saç bakım kremleri içeriğinde Omega 6 ve E vitamini gibi bileşenler bulunmaktadır. Bu bileşenler saçınızın ve saç diplerinizin beslenmesine fayda sağlar. Saç diplerinin beslenmesi saçınızın daha canlı ve parlak olmasını ve daha sağlıklı uzamasını sağlar. Saç kırılmalarını en aza indirir.

Kullanmış olduğunuz şampuan ve saç kremlerini dikkatli seçerseniz ve ilaveten saç bakım yağları kullanırsanız saçlarınız çok daha güzel ve sağlıklı bir görünüme kavuşacaktır.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.