Evinizi Daha Büyük Göstermenin Yolları

Anasayfa / Dekorasyon / Evinizi Daha Büyük Göstermenin Yolları
Evinizi Daha Büyük Göstermenin Yolları

Eviniz ne kadar küçükse dekorasyon problemi de o ölçüde büyür. Alanınızın dar olması eşyaları doğru ve hoş bir şekilde yerleştirmenize engel olur. Evin her köşesini verimli bir şekilde kullanabilmek istersiniz ama buda dekorasyon açısından kötü görüntülere sebep olabilir. Ama küçük evler içinde dekorasyon konusunda çözümler mevcut.

Ayna ve avizeler bu konuda çok işinize yarayacaktır. Küçük mekanları ayna ya da cam kaplama aksesuarları ile daha büyük gösterebilirsiniz. Ayna yansıma yapacağı için mekanı daha geniş gösterecektir.

Küçük salon ve odalarda açık renk mobilya ve koltuklarda ortamı geniş göstermeye yarayan çözümlerden biridir.

Halı seçiminde de iri desenli ya da çok karışık renkli halılardan uzak durmalısınız. Bu alanı daha da küçük gösterir. Bunu yerine daha sade ve az desenli halıları tercih etmelisiniz.

Oturma odanız ya da salonunuz çok küçükse mobilya seçiminde tercihiniz köşe koltuk takımlarımdan yana olmalıdır. Bu alan açısından size fayda sağlayacaktır. Koltuk ya da kanepeleriniz daha düz ve sade modeller olmalıdır.

Perde ve halılarınızın koltuklarınızla uyumlu olması çok önemlidir. Duvarlarınızda aksesuar olarak ayna kullanmanız hem şık hem de mekanı daha geniş gösterecektir.

Ayna sadece oturma alanınızda değil koridor ve antrelerde de çok kullanışlıdır. Antrelerde kullanılan boy aynaları daha büyük bir mekan oluşturacaktır.

Çocuk odalarında alan kazanmak için ranza tipi yatakları tercih etmelisiniz. 2 çocuğunuz varsa bu mekanı genişletebilmek için çok iyi bir yöntemdir.

Kapılar eğer odayı daha da kullanışsız ve dar bir hale getiriyorsa sürgü kapı modellerini tercih ederek kendinize yer açabilirsiniz.

Mutfağınız çok küçükse açılıp kapanan bir yemek masası daha kullanışlı olacaktır. Sadece yemek esnasında açarak diğer zamanlarda mutfağınızda yer işgal etmemiş olur.

Avize seçiminde ise çok sarkık ya da iri motifli modeller yerine kısa ve tavana monte daha sade modelleri tercih etmenizde fayda var. Bu odanızı daha büyük göstermeye yarayacaktır.

Orta sehpası kullanmak yerine mobilya yanlarına monte edilebilen ufak sehpaları tercih edebilirsiniz. Buda odanızın ortasında yer açarak daha geniş bir alana sahip olmanızı sağlar.

Ayrıca duvar boyanızın yada duvar kağıdınızın rengi bile odanın büyük görünmesine yardımcı olabilir. çok koyu renkler yerine daha açık ve ferah tonları seçmelisiniz.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.