Evinizi Zengin Gösterecek İpuçları

Anasayfa / Dekorasyon / Evinizi Zengin Gösterecek İpuçları
Evinizi Zengin Gösterecek İpuçları

Evinizin güzel bir şekilde dekore edilmesi ve zengin bir havaya sahip olması için dekorasyon kurallarını çok iyi biliyor olmanız gerekmektedir. Ev dekorasyonu deyince sadece salonunuz değil mutfağınız ve banyonuz bile işin içine girmektedir. Evinize hem şık hem de keyifli bir hava katmak sizin elinizde.
Zengin bir dekorasyon demek pahalı ya da çok fazla eşya anlamına gelmez. Hatta çok evinizin dekorasyonunda çok fazla eşya kullanmanız evinizi zengin göstermek değil de daha çok boğucu hale getirmenize sebep olur. Az ama doğru eşya ile harika bir dekorasyon elde edebileceğinizi unutmayın.

Eğer evinizin alanı buna uygunsa büyük vazo ya da saksılar kullanabilirsiniz. Büyük boyutlu objeler evinizin dekorasyonuna zengin bir hava katacaktır.

Yere konulabilen büyük boyutlu saksılar ve yeşil bitkiler evinize zengin bir hava katmakla birlikte huzurlu bir görüntüde sunarlar. Bitki yetiştirmeyi sevmiyor ya da beceremiyorsanız yapay çiçekler de kullanabilirsiniz.

Duvarınıza asacağınız dev boyutta bir aynada mekana çok hoş bir hava katacaktır.

Doğa manzarası ya da insan figürlerinden oluşan yağlı boya tablolarda duvarınızı çok zengin gösterecektir. Evinize sanatsal bir hava katıp daha hoş bir ortam yaratacaktır.

Çizgili, dama desenli ya da zebra desenli çeşitli objelerde evinizi güzelleştirmek için büyük fayda sağlayacaktır. Sadece dekoratif objeler de değil aynı zamanda halı ve vazo gibi eşyalarda da bu seneleri tercih edebilirsiniz. Duvar kağıdı olarak da desenli modelleri seçebilir ya da duvarlarınıza bu desenlerden oluşan stikerlar yapıştırabilirsiniz.

Ayrıca aksesuar seçiminde eskitilmiş görünümlü modelleri seçmenizde eve zengin bir görünüm sağlar. Örneğin yemek masasının üzerinde büyük aksesuar tabaklar kullanmanız çok şık ve havalı bir görünüm oluşturacaktır.

Koltuklarınız da koltuk modelinize uygun olmak koşulu ile bol miktarda minder bulundurmanız salonunuza yada oturma odanıza zengin bir hava katacaktır.

Tavan aydınlatmasının yanı sıra abajur ve apliklerden da faydalanın. Bu ortamı daha hoş gösterecektir.

Aile fotoğraflarınız gelişigüzel evin her alanına koymak yerine ister evin bir bölümünde ister bir duvarında bir aile fotoğrafı alanı oluşturun. Bu evinizde özel bir bölümünüzün daha olduğu izlenimini yaratır.

Metalik aksesuarlar da evi zengin göstermeye yarayan parçalardır. Örneğin son dönem de oldukça moda olan bakır ürünleri mutfağınız da görünecek bölgelerde sergileyebilirsiniz.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.