Evlenmeye Hazır Olmadığınızı Gösteren İşaretler

Anasayfa / Aile-İlişkiler / Evlenmeye Hazır Olmadığınızı Gösteren İşaretler
Evlenmeye Hazır Olmadığınızı Gösteren İşaretler

Evlilik kararı vermek hayatınızdaki en önemli kararlardan biridir. Çünkü geleceğinizi tamamen değiştirecek bir yol ayrımıdır.

Peki, evliliğe hazır olup olmadığınızı nasıl anlayabilirsiniz?

Özgürlük

Kendinize zaman ayırmak ya da kendi kararlarınız vermek tabi ki çok önemlidir. Ancak evlendiğinizde bekarken olduğu kadar kendi başınıza hareket edemeyeceğiniz gerçeğinin bilincinde olmanız gerekmektedir. Tabi ki evlendiğiniz kişinin esiri olmayacaksınız ama artık birçok konuda ortak kararlar almak ya da ortak hareket etmek zorundasınızdır. Alışkanlıklarınız ve özgürlükleriniz konusunda bazı durumlarda fedakarlıklar yapmanız gerekmektedir. Henüz bu duruma kendinizi hazır hissetmiyorsanız evlilik için hazır olmadığınız anlamına gelmektedir.

Maddiyat

Evliliklerde ne yazık ki mali durumu yönetmek oldukça stresli bir konudur. Ve evlilikte yaşanan birçok sorunun altında yatan sebeplerden biridir maddi konular. Bu nedenle evlenmeyi düşündüğünüz kişi ile maddi konular konusunda açık bir şekilde konuşabiliyor olmanız çok önemlidir. Maddi konulardaki yönetim şekliniz, harcama durumunuz ve ne miktarda para kazanıyor olduğunuzu her iki tarafında birbirine açıkça birbirine söylemesinde fayda vardır. Çünkü maddi imkanlarınız bir taraf için uygun olmadığında evlilik gerçekleştiğinde bu konularda sıkıntılar yaşanmaya başlayabilir.

Sırlar

Tabi ki bazı konular sadece sizi ilgilendirir ve eşiniz dahi olsa her detayı bilmek durumunda değildir. Fakat ilişkiniz ilgilendiren ve biçimlendiren konularda çok fazla sırrınız varsa ya da partnerinizle bunları paylaşma konusunda ona güvenmiyorsanız henüz onunla evlenmek için hazır değilsiniz demektir. Ortak bir yaşamı paylaşacağınız ve aile olacağınız kişi ile aranızda bu tarz sırlara yer olmamalıdır.

Planlarınız

İlişkinizle ilgili gelecek planlarınız yok ise ya da geleceğe yönelik hayaller kurmuyorsanız henüz onunla gerçekten evlenmeyi düşünmüyorsunuz demektir. Eğer yakın gelecekteki planlarını ve hedefleriniz arasında partneriniz yer almıyorsa henüz evlenme zamanınız gelmemiş demektir.

Boşanma düşüncesi

“Kimse boşanmak için evlenmez” düşüncesinden yola çıkarak evliliğin ciddi bir karar olduğunu tekrar hatırlatmak da fayda var. Tabi ki yaşananlar sizi boşanma noktasına getirebilir. Boşanmak da hayatın gerçeklerinden biri. Ancak henüz evlenmeden boşanma fikrine sıcak bakıyorsanız ya da “evlenelim yürümezse boşanırız n’olucak” gibi bir düşünceye sahipseniz henüz evlilik size göre değil demektir.

Şüpheler

Eğer ilişkiniz hala şüpheleriniz var ise ve doğru kişi olup olmadığından emin olamıyorsanız evlilik konusunda çok fazla aceleci olmamanızda fayda ver demektir. Çünkü karşınızdaki kişiden iyice emin olduktan sonra onunla bir gelecek planı yapmanız daha sağlıklıdır.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.