Eyvahlar Olsun

Anasayfa / Kitap / Eyvahlar Olsun
Eyvahlar Olsun

Kitabın yazarı: Ceylan Taş

Sayfa sayısı: 148

İlk basım yılı: 2020

Eyvahlar Olsun – Okuyucu yorumu:

“Çok da güzel bir kitapmış. İçimizden herkese burada yer varmış. Ben, Sen, O.. Hepimize dair duygulara değinmiş. Çünkü Ceylan Taş bunu zaten her zaman çok güzel yapıyormuş. Bu yüzden de seviliyormuş..

Kendisinden daha önceki yazılarımda da bahsetmiştim. İnstagram’da “birceylan” olarak yıllar önce keşfettiğim, blog yazılarını okuyup sevdiğim bir insandı. Sonra bir gün ilk kitabı “İyiyim oturuyorum” çıktı. Kendi hayat hikayesiydi ilk kitabı. Ve şimdi ikinci kitabı “Eyvahlar olsun” çıktı. Oda hepimizin hayat hikayesi olmuş…

Okurken herkes kendinden bir parça bulabilir ya da çevresinde, ailesinde bu karakterler mutlaka mevcuttur. Hele ki o “teyzelerden bir teyze” o kadar çok ki etrafımızda. Birçok duygu ve davranışı sırf o teyzeler o lafları etmesin diye saklı yaşamak durumundayız. Çünkü teyzeler acımasız, çünkü teyzelerde kendince çok haklı. Çünkü bu teyzelerden korkulur..

Kitapta birbirinden tamamen farklı birçok karakter var. Hepsinin kendine ait hikayesi. Ve okurken o kadar tanıdık ki hepsi, birbirinden çok uzak ama bir o kadar da yakın.

Ceylan’ın anlatım dilini ve bakış açısını çok seviyorum. Kafa dağıtmalık, çerez ya da tatlı niyetine bir kitap. Hadi okuyun bence sizde seveceksiniz..”

Kitaptan alıntılar:

“Bir yas tek seferde tutulup bitirilmiyor ne yazık ki.”

“Bir cevapta değil, cevabını hiç merak etmediğim yeni bir soruda buldum her şeyin esas manasını. Ben bu dünyanın yara bandı mıyım?”

“Ne kadar büyümüşüm, ne kadar… Yolda görsem tanımazdım.”

“Kendimi ne yazık ki, -sorun da işte bu ya- ne yazık ki enine boyuna anlıyorum.”

“..uçamamak yalnızca kırık kanat meselesi.”

“İnsan nasıl büyüyor deseler, derim ki şaka bir yana, tepine tepine ağlamak isterken birilerinin çayını tazeleye tazeleye büyüyor.”

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.