Fotoğraflarda Güzel Çıkabilme Yöntemleri

Anasayfa / Güzellik / Fotoğraflarda Güzel Çıkabilme Yöntemleri
Fotoğraflarda Güzel Çıkabilme Yöntemleri

Çektirmiş olduğunuz fotoğraflarda kendinizi hiç güzel bulmuyor musunuz? O zaman size bazı küçük taktikler verelim. Birçok insan fotoğraflarda kötü çıktığından şikayetçidir. Hatta sırf bu nedenle objektif karşısına geçmek istemez. Oysaki doğru bir şekilde poz vererek bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Bilmeniz gereken sadece birkaç fotoğraf hilesi, hepsi bu.

En iyi tarafınızı bulun

Herkesin yüzünde simetrik bir taraf vardı. Bu yüzdende ayna karşısında çeşitli açılardan fotoğraf çekerek en iyi görünen tarafınızı bulmaya çalışın. Yüzünüzün hangi tarafını hangi açıdan daha çok beğendiğinize karar verdiğinizde fotoğraf çektirirken o pozisyonda durup her zaman güzel çıkmayı başarabilirsiniz.

Mükemmel ifadeler

Fotoğraf çektirirken uzakta bir noktaya bakar gibi poz verin. Bu poz sayesinde ifadeniz mükemmelleşir. Fakat bunu yaparken kaşlarınızı çok kaldırmamalısınız.

Sert gülmeyin

Çok büyük ve coşkulu bir gülümseme samimiyetsiz görünebilir ve hiç doğal durmaz. Üstelik öyle dolu dolu gülmek her yüze uymayabilir. O nedenle, ölçülü ve küçük bir gülümseme ile poz verirseniz daha doğal ve çekici görünebilirsiniz.

Yüzünüzü inceltin

Fotoğraf çektirirken yüzünün kesinlikle tüm alanı kaplamamalı. Yüzünüzün kapladığı bu alanı azaltmak için yüzünüzü hafifçe döndürün. Daha sonra dilinizi ağzınızın çatısının arka kısmına koyun. Böylece yüzünüz daha dar görünecektir.

Dudaklarınızı büzmeyin

Ördek surat’ ifadesi her kadında çekici durmaz. Hatta birçoğunda çirkin ve komik bir görüntüye neden olur. O nedenle dudaklarınızı çok hafif bir biçimde, sanki birini öpmek üzereymişsiniz gibi büzerseniz daha güzel bir poz yakalarsınız.

Kamera açısı

Kamerayı çok az yukarda tutarsanız boynunuzu germeden yukarıya bakar bir şekilde poz verebilirsiniz. Bu açıdan poz vermek daha güzel çıkmanızı sağlar. Eğer kamera tam karşınızda ise ve kameranın lensine dik bir şekilde bakıyorsanız agresif ve maskülen bir görüntü elde edersiniz. Hafif yukarıya doğru bakmak daha güzel görünmenizi sağlar.

Çenenizi kaldırın

Profil fotoğrafı çekiyorsanız çenenizi hafif bir şekilde yukarıya doğru kaldırın. Bu sayede yüzünüzde daha anlamlı bir görüntü oluşur. Üstelik bu şekilde poz vermek boynunuzu inceltir ve elmacık kemiklerinizin daha belirgin olmasını sağlar.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.