G-String Giymemeniz Gereken Zamanlar

Anasayfa / Güzellik / G-String Giymemeniz Gereken Zamanlar
G-String Giymemeniz Gereken Zamanlar

G-string iç çamaşırlar çok seksi bir görünüme sahip olduğu için hoşumuza gitse de her gün giyilebilmek için uygun olmayabiliyorlar. Özelliklede bazı zamanlarda g-string giymekten kesinlikle uzak durmanızda fayda vardır.

Egzersiz yapacaksanız

G-string giymek egzersiz sırasında rahat hareket etmenizi engeller. Ve daha da önemlisi genital bölgenizi tahriş edebilir. Ve vajinanız da sağlıksız bakterilerin artmasına sebep olabilir. Spor ve egzersiz yaparken bambu ya da pamuklu kumaştan üretilmiş iç çamaşırlarını tercih etmelisiniz. Bu hem rahatlığınız açısından hem de sağlığınız açısından dikkat etmeniz gereken bir durumdur.

Kısa etek giyecekseniz

Mini etek ya da mini elbise giyeceğiniz zaman frikik verme ihtimalinizi göz önünde bulundurarak g-sting giymemenizde fayda vardır. Çünkü g-sting ile tüm gün boyunca hareketlerinizi kontrol etmek durumunda kalacağınız için rahat edemeyebilirsiniz.

Ayrıca kısa etek ile g-stringi beraber giydiğiniz zaman bakterilere karşı açık hale gelirsiniz. Özelliklede toplu taşıma, cafe, park gibi halka açık yerlerde bir koltuğa ya da banka oturduğunuzda yüzeylerde bulunan bakteriler ve virüsler vajinanıza kolaylıkla ulaşabilir.

Vajinal enfeksiyonlara yatkınsanız

G-stringler enfeksiyon kapma riskinizi arttırırlar. Eğer genel olarak maya veya bakteriyel vajinal enfeksiyonlara karşı hassas bir yapınız var ise bu tarz iç çamaşırlardan uzak durmanızda fayda vardır.

Vajinal temizliği atlıyorsanız

Vajina normalde kendi kendini temizleyebilen bir yapıya sahiptir. Ancak duş almakta vajinal enfeksiyonların azalmasına yardımcı olan bir hijyen yöntemidir. Fakat duş alırken vajinal bölgeye özel üretilmiş temizleyiciler dışında başka bir ürün kullanmamalısınız. Zaten en sağlıklısı da sadece su kullanılarak yapılan vajina temizliğidir. Eğer düzenli olarak vajinal temizlik yapmıyorsanız g-string tarzı iç çamaşırlarından kesinlikle uzak durun. Çünkü bu çok çabuk enfeksiyon kapmanızı sağlar.

Hasta iseniz

Gribal enfeksiyon gibi bağışıklığınızın zayıfladığı bir dönemde iseniz g-sting giymemenizde fayda var. Bağışıklığınız zayıf olduğu için vajinal enfeksiyon kapmaya daha fazla yatkınsınız demektir.

Regl iseniz

Regl döneminde kadınlar normalde olduğundan daha hassas bir yapıda olurlar. O nedenle regl döneminde rahat çamaşırlar giymek hijyen açısından çok önemlidir. Ayrıca ped kullanırken g-stingler çokta uygun bir tercih değildir.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.