Genital Bölge Beyazlatma

Anasayfa / Güzellik / Genital Bölge Beyazlatma
Genital Bölge Beyazlatma

Zamanla çevresel ya da fiziksel faktörlerden dolayı ten rengimizde bazı bölgelerde değişiklikler olur. Vücudun belirli bölgelerinde renk koyulaşması meydana gelir. Bu eliniz, yüzünüz, ayaklarınız gibi farklı bölgelerde görülebilen bir durumdur.

Cilt dokusunda zayıflama olması, cildin yaşlanması, dış etkenler ya da tamamen genetik faktörlerden kaynaklanabilmektedir.

Bu kararmalar bikini bölgesinde de çok sık rastlanan bir durumdur. Hatta diğer vücudun diğer bölgelerine göre çok daha erken yaşta ortaya çıkar. Nedeni ise daha çok iç çamaşırının kalitesiz oluşu ve hava almayacak derecede dar kıyafetler giyiliyor olmasıdır. Öncelikle şu detayı belirtmemizde fayda var: bikini bölgesi kararması ile vajina kararması aynı şeyler değildir. Genital bölge kararmasında kasıkların ortasından başlayarak vajina dudakları ile birlikte kararmış olması halidir.

 

Genital bölge kararmalarının diğer nedenleri ise; aşırı terleme, jilet kullanma, kalitesiz epilasyon aletleri ve yanlış ağda uygulamalarıdır. Ayrıca genital bölgenin koyu renkte olması doğuştan gelen bir durumda olabilir. Hamilelik döneminde östrojen hormonunun fazla salgılanması da genital bölge ve koltuk altında kararmalara neden olabilmektedir.

Genital Bölge Kararması Neden Olur?

Genital bölge kararması genellikle kadınlarda genetik bir durumdur. Genital bölgenin yeniden beyazlatılması için bitkisel yollara ya da teknolojik uygulamalara başvurulabilir.

Lazerle Genital Bölge Beyazlatma Uygulaması

Genital beyazlatma konusunda lazer yöntemi kesin ve kalıcı sonuçlar verir. Bu nedenle de en çok tercih edilen yöntemler arasındadır. Acı hissi oluşmadan ve seanslar halinde yapılan bir işlemdir. Bu seanslar kararma tamamen geçene kadar devam eder. Bu işlem sırasında cilt hiçbir şekilde zarar görmez.

Lazer ile Genital Bölge Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Seans süresi yaklaşık 20-25 dakika kadardır. İşlem sırasında acı hissedilmez. İşlem öncesinde zaten anestezik bir krem sürülür. Lazer ışınları sayesinde kararmaya neden olan renk pigmentleri tahrip edilmiş olur. Böylece bikini bölgenizdeki kararmalar ortadan kalkar ve cilt renginiz açılır.

Genital Bölgede Kararma Olmaması İçin Ne Yapmalıyız?


Genital bölge kararmaları daha çok terleme sonucu ortaya çıktığı için iç çamaşırı seçiminize çok dikkat etmelisiniz. İç çamaşırı seçerken terletme yapmayan kumaşlardan üretilmiş olmasına özen göstermelisiniz. polyester kumaşlar genital bölgenin hava almasını engeller ve terlemeye yol açabilir bu nedenle bu tarz iç çamaşırlarını kullanmaktan kaçınmalısınız.

Doğal Yöntemlerle Genital Bölge Beyazlatma

1 adet salata ve 1 adet limonun suyunu sıkarak karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı kararan bölgeye sürüp 15 dakika bekletin. Daha sonra durulayın. Düzenli aralıklarla bu işlemi yapmanız cilt tonunuzun açılmasına yarayacaktır.

Bir diğer yöntem ise Aloe verayı ortadan ikiye keserek genital bölgenize sürüp bir süre bu şekilde bekletmeniz. Ardından durulamalısınız. Aloe vera sayesinde genital bölge kararmalarınız azalacaktır.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.