Genital Bölgeye Ağda Yapma Yöntemleri

Anasayfa / Güzellik / Genital Bölgeye Ağda Yapma Yöntemleri
Genital Bölgeye Ağda Yapma Yöntemleri

Bikini bölgesindeki istenmeyen tüylerden kurtulmanın en geleneksel yollarından biri ağdadır. Ağda eğer düzenli bir şekilde uygulanırsa kıl köklerini zayıflatır ve bir süre sonra artık daha ince çıkmalarını sağlar.
Genital bölgeye ağda yapmanın da püf noktaları bulunmaktadır. Bugün sizlere bu konuda önerilerde bulunacağız.

Hazırlık aşaması

Ağda yapmaya başlamadan önce bikini bölgenizin temiz olmasına dikkat edin. Temizlik aşamasından sonra tüylerin yumuşaması ve ağdaya daha çabuk yapışması için pudra sürün. Pudra sayesinde tüyler birbirinden ayrılır ve böylece ağdanın daha kolay çekilmesini sağlar.

Ağdanın sıcaklığı

Cildinize zarar vermemesi için ağdanın sıcaklığına çok dikkat etmelisiniz. Ağdayı ısıttıktan sonra ılık hale gelmesini bekleyin. Çünkü çok sıcak olursa ağda bikini bölgenizde kızarıklığa ve tahrişe neden olabilir.

Ağda bezi kullanın

Ağda yaparken kullanacağınız bezin ağda için özel üretilmiş “ağda kağıdı” olmasına özen gösterin. Bu daha kolay çekiş sağlayacaktır. Ağda kağıdını küçük parçalar halinde keserek hazırlayın. Bu şekilde bikini bölgenizi daha rahat temizleyebilirsiniz.

Küçük parçalar halinde uygulayın

Genital bölge ağdası vücudun diğer bölgelerine oranla daha acılı bir işlemdir. Özellikle de tüylerinizi çoğunlukla jiletle alıyorsanız kalınlaşan tüyler nedeni ile ağda daha acı verici olacaktır. Bunu azaltmanın yolu ise küçük parçalar halinde tüyleri almaktır. Ağdayı küçük parçalar halinde sürün ve mümkün olduğunca hızlı bir şekilde çekin. Bu şekilde işlem süresi biraz uzun olabilir ama acısı büyük ölçüde azalmış olur.

Spatula kullanın

Bikini bölgenize ağda yaparken mutlaka hijyenik tahta spatulalar kullanın. Metal spatulalar ısıyı geçirdiğinden dolayı ağdanın daha sıcak hissedilmesini sağlar. O nedenle tahta olanları tercih etmenizde fayda var. Spatulalar sayesinde ağdayı sürmeniz kolaylaşır.

Ağdayı ince bir kat şeklinde sürün

Ağdayı sürerken tüylerin çıkış yönüne doğru uygulamalısınız. Ve mümkün olduğunca ince bir tabaka halinde sürmelisiniz. Ağda kalın sürüldüğünde çekilmesi güçleşir. Ağdayı çekerken ters yönden deriyi germeniz acıyı azaltacaktır ve daha kolay çekilmesini sağlayacaktır.

Ağda bezini çekme işlemi

Ağdayı tüylerin çıkış yönünün tersine doğru çekmelisiniz. Bunu yaparken morarma ve kızarıklık oluşmaması için ağdayı tek seferde çekmeye dikkat edin. Eğer tek seferde çekmeyi başaramazsanız daha sonra devam etmeyin. Bu bölgeyi yıkayın ve bir süre sonra yeniden ağda sürün. Çünkü çekişi yarım kalmış bölgeye devam ederseniz derinizi de hassasiyet artacak ve morluklar oluşacaktır.

Doktor eldiveni kullanın

Vajina dudaklarındaki tüyleri almak için doktor eldiveni kullanmak en iyi yöntemdir. İlk başta biraz acıyabilir ama zamanla bu bölge uyuşur ve daha kolay hale gelir. Bu yöntemle tüyleri çekerek kökünden alabilirsiniz.

Bebe yağı ile temizleyin

Ağda işlemi bittikten sonra bebe yağı ile genital bölgenizi temizleyin. Ve 2 saat boyunca bu bölgeye su değdirmemelisin.

Güneşe dikkat edin

Ağda uygulaması bittikten sonra belirli bir süre alkollü ürün kullanmamalısınız. Ayrıca ağda yaptığınız gün lekelenmeler oluşmaması için güneşten uzak durmalısınız.

Eğer bu püf noktalarını öğrenmek size cesaret kazandırmışsa evde kendiniz yapabilirsiniz. Yada işi uzmanına bırakıp kuaföre gitmek en kolay çözüm yolu da olabilir.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.