Göbeğinizdeki Fazlalıkları Gizlemek İçin Nasıl Giyinmelisiniz?

Anasayfa / Alışveriş / Göbeğinizdeki Fazlalıkları Gizlemek İçin Nasıl Giyinmelisiniz?
Göbeğinizdeki Fazlalıkları Gizlemek İçin Nasıl Giyinmelisiniz?

Son zamanlarda kilo almış olabilirsiniz ya da genetik olarak çok zayıfta olsanız kurtulamadığınız bir göbeğiniz olabilir. Bu da ne yazık ki birçok kadının kendinde hoşlanmadığı bir görüntüdür. Eğer göbek bölgenizdeki çıkıntıdan rahatsız oluyorsanız bazı kıyafet hileleri ile onu görünmez hale getirebilirsiniz. Çünkü bazen yanlış kıyafet seçimi göbeğinizi ya da vücudunuzun herhangi bir bölgesindeki fazlalıkları daha da yoğun bir halde ortaya çıkarabilmekte. Bunu önlemek için giyim konusunda bazı püf noktalarını çok iyi biliyor olmanız gerekmektedir.

Bol kıyafetler tercih edin

Eğer göbek bölgenizde fazlalıklarını var ise tek renkli giysiler sizin için en doğru seçimdir. Koyu renk sizin daha zinde görünmenizi sağlayabilir ancak sürekli koyu renk giymenizde çok doğru olmaz. Bej rengi, krem rengi, fıstık yeşili ve soluk pembe gibi renkler tercih edebilirsiniz.

Kıyafetlerinizin rengine olduğu kadar kesimlerine de çok dikkat etmelisiniz. Dar giysiler vücudunuzdaki fazlalıkları ve kusurları daha fazla vurgular. Bu nedenle kıyafet seçerken bel ve kalçaları ortaya çıkarmayan bol kesimleri tercih etmeniz daha doğrudur.

Dikey çizgili desenleri tercih edin

Dikey olarak işlenmiş süslemeler ya da kumaştaki dikey desenler ve çizgiler sizi daha uzun göstermekle birlikte aynı zamanda daha fit görünmenizi de sağlayacaktır. Fakat bu dikey çizgilerin genişliğini ve sıklığını da göz önünde bulundurulması gereken bir detaydır. Çok geniş çizgiler dikey olsalar bile sizi görsel olarak büyük ve geniş gösterecektir. Bu yüzden daha dar ve sık çizgili kıyafetleri tercih etmelisiniz. Böylece göbeğinizdeki fazlalıkları kolayca gizlemiş olursunuz.

İlgiyi farklı bölümlere çekin

Göbeğinizdeki fazlalıkların dikkat çekmemesi için ilgiyi vücudunuzun farklı bölümlerine çekebilirsiniz. Örneğin çok hafif bir göğüs dekoltesi ile tüm ilgiyi vücudunuzun üst bölgesine çekmiş olursunuz. Böylece karın bölgeniz geri planda kalır.

Yada mini bir etek ile bacaklarınızı ön plana çıkarabilirsiniz. Böylece göbeğiniz daha az dikkat çeker.

Orta ve yüksek bel pantolon tercih edin

Yüksek bel pantolonlar ile bacak boyunuz olduğundan daha uzun görünecektir. Ayrıca bu sayede daha zayıf bir görünüm elde edebilirsiniz. Yüksek bel pantolon sevmiyorsanız orta bel modelleri de deneyebilirsiniz. Fakat göbek bölgenizde fazlalıklarınız var ise asla düşük bel pantolon giymemelisiniz. Düşük bel pantolonlar göbeğinizin daha belirgin olmasına neden olur.

Uzun bluz ve tişörtler tercih edin

Üst giyimde kullanacağınız bluz, tişört ya da kazaklar karın ve göbek bölgenizi gizleyecek uzunlukta olmalıdır. Göbek bölgenizdeki yuvarlak görüntüyü yok etmek için esnek kumaşlardan üretilmiş giysileri tercih etmenizde fayda vardır.

Hırka giyin

Göbek bölgesini gizleme konusunda hırkalar çok büyük yardımcıdırlar. Hatta hırka üzerine bir kemer kullanarak bel bölgenizde göz yanılgısı oluşturabilirsiniz. Ayrıca çok da şık görünecektir.

Pelerin kollu kıyafetler giyin

Pelerin kollu giysiler karnınızı gizleme ve sizi zayıf gösterme konusunda çok başarılıdırlar. O nedenle dolabınızda bu tarz giysilere mutlaka yer vermelisiniz.

Korse kullanın

Şekillendirici korse ya da korse görevi gören iç çamaşırlar kullanmak vücudunuzun daha düzgün görünmesine yardımcı olacaktır. Elbise, etek ya da pantolon altına korse giymek sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterecektir.

Dolabınızda Blazer ceketlere yer verin

Blazer ceketler ile kusurları kapatmak çok kolay olacaktır. O nedenle de kombinlerinizde blazer ceketlere de mutlaka yer vermelisiniz.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.