Göz Renginize Uygun Makyaj Yapmanın Sırları

Anasayfa / Güzellik / Göz Renginize Uygun Makyaj Yapmanın Sırları
Göz Renginize Uygun Makyaj Yapmanın Sırları

Güzel yapılmış bir makyajın öne çıkmasını sağlayan en önemli şey gözlerinizdir. Eğer göz makyajınız doğru yapılmamışsa tüm makyajınız geri planda kalıp kötü bir görüntü sergileyebilirsiniz. Bu nedenle göz makyajı çok önemlidir. Zaten makyajlı olmasanız bile yüzünüzde odak noktası her zaman gözlerdir. Buradan yola çıkabilir ve ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlayabilirsiniz.

Büyüleyici bakışlara sahip olabilmek için göz makyajınızda renkleri doğru bir şekilde ve miktarda kullanmak çok önemli. Göz kalemi, göz farı, eyeliner mutlaka göz renginizle uyumlu tonlarda seçilmelidir.

 

Siyah gözlüler için göz makyajı nasıl olmalı?

Siyah gözlü kadınlar zaten çok etkili gözlere sahiptirler. Bu yüzden sadece kalem bile sürmeleri yeterli olabilmektedir. Göz içine ve kirpik diplerine kalem uygulamaları ve hafif rimel sürmeleri etkileyici bakışlarını daha da çekici hale getirecektir. Far ya da eyeliner kullanmaları gerekmez.

Siyah gözlerde buğulu makyaj çok hoş gözükmektedir. Far kullanılacaksa gri, koyu kahverengi ya da siyah tonları tercih edilmelidir. Göz altına siyah kalem çekilip far fırçası ile dağıtılmalı. Ve son olarak da rimel sürülmeli.

Siyah gözlü kadınlarda açık renkli göz farları çok durmayacağı için daha çok siyah, gri, lacivert, koyu kahverengi ve füme renkleri tercih edilmelidir.

Gözleriniz siyah ise ve göz yapınızda çok küçükse siyah far kullanmanız ya da çok koyu bir göz makyajı yapmanız gözlerinizi olduğundan daha küçük gösterecektir. Bundan kaçınmalısınız. Ayrıca siyah ve küçük gözlerde göz kalemi her zaman dış kısma uygulanmalıdır.

Koyu renk tonlardan çok hoşlanmıyor iseniz pastel tonlarını kullanabilirsiniz. Rimel rengi olarak da lacivert ve kahverengini tercih etmeniz gözlerinizi daha güzel gösterecektir.

 

Kahverengi gözlüler için göz makyajı nasıl olmalı?

Kahverengi gözleriniz varsa makyaj konusunda dünyanın en şanslı insanısınız diyebiliriz. Çünkü tüm renk tonları kahverengi gözlülerde güzel duruyor.

Amacınız bakışlarınız ön plana çıkarmak ise koyu renk göz kalemlerini tercih etmelisiniz. Siyah ve kahverengi göz kalemleri çekici gözler için en uygun renklerdir. Göz renginiz çok açık kahverengi ise koyu renk kalemler yerine mavi, lacivert ya da açık kahverengi tonlarını kullanmanız daha uygun olacaktır.

 

Yeşil gözlüler için göz makyajı nasıl olmalı?

Yeşil gözlü kadınlar pembe, mor ve kırmızı tonlarında göz farı kullanarak gözlerini daha belirgin hale getirebilir. Yeşilin tonuna uygun olacak şekilde bu renklerin daha koyu ya da açık tonlarını uygulayabilirsiniz.

Yeşil göz farı kullanmaktan kaçınmalısınız. Bu gözünüzün yeşilini daha fazla ön plana çıkarmaya yarayacaktır ancak çok boğucu bir hava katabilir.

Siyah eyeliner size çok sert bir hava katacaktır. O nedenle kömür veya koyu gri tonlarında eyeliner kullanmanız daha doğru olacaktır.

 

Mavi gözlüler için göz makyajı nasıl olmalı?

Gözlerinizin rengini daha fazla ortaya çıkarmak için bej ve kahverengi tonlarında farları tercih edebilirsiniz. Turuncu ve pembenin tonları da mavi gözlülerde çok hoş görünen renler arasındadır.

Mavi göz farı gözünüzün tonunu sönük göstereceği için tercih edilmemelidir.

Göz kalemini üst göz kapağının içine sürmek gözlerinizi daha hoş gösterecektir.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.